Mózg kierowcy

Zaczynasz swoją przygodę z F1? Zacznij od tego działu - w nim możesz zapytać o dowolną kwestię.

Moderator: Moderatorzy

Tola

Mózg kierowcy

Post autor: Tola » ndz 04 paź, 2009 00:42

Bardzo fajny artykuł znalazłam, a że nie pasuje do żadnych mi znanych, stworzę nowy temacik - może się rozwinie.
http://supermozg.gazeta.pl/supermozg/1, ... oscia.html
Naukowo, ale ciekawie o "supermocach" kierowców wyścigowych ;)
Boorfree Forum!

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 04 paź, 2009 02:21

Osobiście polecam, książkę wymienioną w tym artykule, natomiast jeśli chodzi o 'super moce'

nazywa się to również 'pamięcią mięśniową' i posiada to każdy sportowiec.

A jeśli chodzi o podświadomość. Jestem przekonany że sami wiele razy zauważyliście dziwną rzecz.

Gdy patrzycie na coś na wprost i zacznie się to poruszać, to zauważycie to PÓŹNIEJ niż gdybyście patrzyli na to kątem oka.

co ciekawe, np kierowcy rajdowi miejscami jeżdżą na tzw. bezdechu. Kilkakrotnie widziałem Groenholma tuż po mecie używającego specjalnego bo ja wiem inhalatora, czy podajnika tlenu. W każdym bądź razie za metą, wkładał do ust rurkę która szła pod kombinezon i nabierał kilka głębokich oddechów.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Matthias
Kontakt:

Post autor: Matthias » pt 16 paź, 2009 20:02

Trochę odkopie :)

Ja przeżywam coś podobnego gdy jadę długi wyścig w rFactor/GTR2. Przez kilka pierwszych okr. zazwyczaj ciężko mi jest skoncentrować się, ale później zapadam w taki trans, po którym nie wiem jak przejechałem np. 15 okr, które były w bardzo dobrym tempie. Oczywiście to nie to samo co kierowcy F1, ale jestem pewien, że każdy który
'uprawia' simracing na dość wysokim poziomie, posiada choć część takich umiejętności jak kierowcy F1.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pt 16 paź, 2009 20:07

matthias, to norma, jak się kompletnie nie wyłączysz od otoczenia to nie pojedziesz dobrze. Jak tylko zaczynam w czasie jazdy 'myśleć' to kończę na bandzie.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC Formuły 1”