zespoły w F1

Zaczynasz swoją przygodę z F1? Zacznij od tego działu - w nim możesz zapytać o dowolną kwestię.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rainforestimi

zespoły w F1

Post autor: Rainforestimi » pn 26 mar, 2012 15:36

Dla innych oczywiste a dla mnie totalna niewiadoma, przeczytałem przepisy F1 na różnych portalach i nigdzie nie moge znaleźć informacji o tym co decyduje o tym jakie zespoły znajdą się w Formule pierwszej. Wszędzie informacje zaczynają się od przygotowania bolidów po trening, kwalifikacje i wyścig.
Więc jak to jest? czy do F1 sie awansuje? czy każdy zespół może zgłosić chęć udziału a kwestią są pewne wymogi oraz kapitał?
z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam jeśli się już pojawiło lub jest banalne (przeszukałem forum i także nie znalazłem takiego tematu)

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » pn 26 mar, 2012 16:09

Rainforestimi pisze:Formule pierwszej
Zacznę od tego, bo wstyd. ;) "Formułą pierwsza" to nazwa brytyjskiej juniorskiej serii wyścigowej - takie lepsze gokarty. Tobie zaś zapewne chodzi o Formułę JEDEN. I uwierz mi, to nie czepianie się szczegółów, a kwestia absolutnie kluczowa. ;)

Jeśli zaś chodzi o Twoje pytanie... W uproszczeniu sprawa wygląda w ten sposób, że regulaminy sportowe precyzują maksymalną ilość zespołów w F1. Aktualnie jest to bodaj 13. Do F1 dostać się można gdy FIA ogłasza poszukiwania nowych zespołów.

Ostatnio sytuacja taka miała miejsce przed sezonem 2010. Na wskutek odejścia kilku ekip zgłoszonych było tylko 9 zespołów. Poszukiwano więc 4. nowych zespołów - choć na 100% pewien nie jestem, bo nie pamiętam w którym roku USF1 zaliczyło faila... być może szukano trzech ekip. ;)

Procedura zgłaszania się do F1 może zostać określona jako "przetargowa". Zgłaszając ekipę trzeba dokładnie opisać (ewentualną) historię zespołu (w sensie uczestnictwo w innych seriach), przedstawić techniczne zaplecze i - co najważniejsze - dokładnie opisać kwestię finansowania. :twisted:

Podczas ostatniego "naboru" wybrano ekipy Manor (przemianowany na Virgin Racing), Campos (szybko przerobiony na HRT) i 1Malysia F1 Team, czyli późniejszy Lotus (aktualny Caterham).

Awatar użytkownika
Rainforestimi

Post autor: Rainforestimi » pn 26 mar, 2012 16:12

O! i to już jest informacja która w pełni mnie zadowala, dzięki Ci bardzo:)

ps. co do uwag, zawsze mile widziane:)

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » pn 26 mar, 2012 16:51

doriano, Jak dobrze pamiętam to w naborze wybrano Campos, Manor GP i USF1. 1Malusia F1 Team otrzymali zgodę poza naborem. No a potem Stefanović chciał wejść w zamian za USF1.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
karolVTEC

Post autor: karolVTEC » sob 31 mar, 2012 00:29

Rainforestimi pisze: Formule pierwszej
Tak dla zobrazowania:
Formula First:
Obrazek
Formula One:
Obrazek
Teraz widać różnicę? ;)
"With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high." A. Senna

Awatar użytkownika
Sianokosy
Kontakt:

Post autor: Sianokosy » sob 31 mar, 2012 08:49

Teraz widać różnicę? ;)
Tak, w Formule pierwszej mają ładniejsze nosy ;)
Bycie normalnym to najgłupsza rzecz, do której można dążyć

elvisek179

Post autor: elvisek179 » sob 31 mar, 2012 10:33

Sianokosy pisze:
Teraz widać różnicę? ;)
Tak, w Formule pierwszej mają ładniejsze nosy ;)
I Schumiego:D

alakam1

Post autor: alakam1 » ndz 07 paź, 2012 11:21

Wie ktoś jakim budżetem musi dysponować taki zespół?

ODPOWIEDZ

Wróć do „ABC Formuły 1”