Spyker (2007) / Force India (2008)

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

RowerKibica

Post autor: RowerKibica » śr 11 lip, 2007 17:42

Ostatnio na Eurosporcie oglądałem World Series i tam był zespół Minardi

robertc

Post autor: robertc » śr 11 lip, 2007 22:33

jaro738 pisze:
robertc pisze:
jaro738 pisze:
robertc pisze:Przesadzacie. W zeszłym sezonie z Super Aguri też się wszyscy śmiali i co? Teraz ma 4-krotnie więcej punktów od Hondy! ;)
tak tylko że Honda to w tym sezonie za przeproszeniem g warta
A jaki silnik ma Super Aguri?
Silnik to nie wszystko
To tym bardziej świadczy o pierwszym zespole Hondy, nie sądzisz?

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » czw 16 sie, 2007 11:29

Spyker Cars NV czyli firma samochodowa utrzymujące teamu F1 wydała oświadczenie prasowe w którym donoszą o problemach finansowych. Według tych informacji zespół F1 Spyker przyniesie straty w tym sezonie. Od razu podniosły się głosy, że Spyker może nie wystartować w GP Turcji. Zostały one jednak dziś zdementowane przem Collesa. Powiedział on jednak również, że realne jest odsprzedanie części teamu.

http://www.spykercars.nl/download/inves ... t_2007.pdf
http://www.f1-live.com/f1/en/headlines/ ... 1452.shtml

Biorąc pod uwagę, że nasilają się przesłanki, że Prodrive będzie w przyszłym sezonie de facto zespołem B Mclarena. Podejrzewam, że Ferrari mogłoby się pokusić o podobny manewr. Okazaj ku temu byłaby prawie idealna, a kontakty ze Spykerem już istnieją.

[ Dodano: Czw 23 Sie, 2007 ]
Spyker niestety nie zaprezentuje w czasie GP Turcji wersji B swojego bolidu. Nowa wersja nie przeszła crash-testów FIA. Z tego względu Spyker przesunął start wersji B na GP Włoch.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » pn 27 sie, 2007 21:03

Nowy Spyker

Co powiecie o bolidzie :?: ja zaraz postaram się wrzucić więcej zdjęć :wink:

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 27 sie, 2007 21:08

przedni spojler od razu widać że od Ferki odwalony (nie to co u McL oni przynajmniej górą puścili), reszta (to znaczy to pierwsze zdjęcie) trochę za małe żeby coś wywnioskować, ale zaraz dla porównania wrzuce zdjęcie starego

[ Dodano: 27 Sierpień 2007, 20:16 ]
żeby nikogo nie zmylić: TO SĄ ZDJĘCIA STAREGO SPYKERA, ŻEBY BYŁO ŁATWO PORÓWNAĆ a co do spojlera to już przedtem taki mieli: zdjęcia z GP Turcji

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[scroll]****************************************EDIT*************************************************[/scroll]
skąd wy macie te zdjęcia, nie ma ich nawet na oficjalnej stronie Spykera

Awatar użytkownika
dudek2

Post autor: dudek2 » pn 27 sie, 2007 23:09

skąd wy macie te zdjęcia, nie ma ich nawet na oficjalnej stronie Spykera
Chyba oficjalna storna spykera jest rzadko aktalizowana:P.
PS. Nie wiedziałem że istnieje gazeta o spykerze :wink:
BUKA NIE ŻYJE!

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 27 sie, 2007 23:19

A istnieje? Czego to się człowiek nie dowie :P Daje Spykerowi jeszcze 2-3 sezony w F1... Niestety... Zastanawia mnie czy nie opłaciło im by się zaciągnąć mega kredyt ściągnąć super ekipe, czyli inżynierów itp. I po paru latach im by się zwróciło :P Wiem, że nie jest to takie proste, ale...

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 27 sie, 2007 23:22

patrząc po Toyocie... kasa nie zawsze daje sukcesy...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 27 sie, 2007 23:22

bo spyker to nie tylko F1, a też, a włąściwie przedewszytkim sportoe samochody "cywilne" , wcudzysłowiu bo mało którego cywila jest na nie stać

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 27 sie, 2007 23:27

Toyota to inna sprawa... Bo Toyota, BMW, Honda czy Ferrari (choć trochę w mniejszym stopniu), zawsze będą miały łatwiej... Dla nich kasa nie gra roli... Ponieważ zarabiają nie ziemskie pieniądze na sprzedaży samochodów osobowych... Prosto policzyć.

Załóżmy, że budżet to 600mln...

Przeciętny samochód 25 tysięcy i więcej, ale załóżmy tą sumkę

600 000 000 : 25 000 = 24 000

Wystarczy im sprzedać 24 tysiące samochodów NA CAŁYM ŚWIECIE i już mają opłacone F1... Może liczba sama w sobie 24 tys. do dużo, ale mając w zakresie cały świat na prawdę nie trudno sprzedać taką liczbę samochodów...

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » pn 27 sie, 2007 23:29

ale z tego co wiem Ferrari to ie tylko F1, a też inne sporty motorowe, a i oczywiście samochody "osobowe"

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 27 sie, 2007 23:30

jaka toyota albo bmw kosztuje 25 tysiecy ? chyba że nie mówimy o PLN...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 27 sie, 2007 23:31

Mówię o EURO... Bo w Euro podałem Budżet... Przepraszam za nieścisłości...

[ Dodano: Pon 27 Sie, 2007 ]
A przecież są BMW za 200tys. EURO, a nawet limuzyny po 500tysięcy euro... Tak, dla nich w przeciwieństwie do np. Super Agurii opłacenie F1 to jak wyciśnięcie pryszcza... Szczególnie, że ma to związek z pomniejszeniem podatku (nie odliczeniem) nie chcę mi się tłumaczyć jak to wygląda. Chyba, że ktoś na prawdę chce...

lukaszlew77

Post autor: lukaszlew77 » wt 28 sie, 2007 07:40

jaro738 pisze:bo spyker to nie tylko F1, a też, a włąściwie przedewszytkim sportoe samochody "cywilne" , wcudzysłowiu bo mało którego cywila jest na nie stać
Moim zdaniem, team F1 Spyker został stworzony tylko i wyłącznie w celu rozreklamowania marki Spyker, która dotąd była mało znana.
I raczej przyszły sezon, będzie ostatnim w F1 tego zespołu, bo zamierzony cel już moim zdaniem wykonali.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 28 sie, 2007 07:46

lukaszlew77 pisze:
jaro738 pisze:bo spyker to nie tylko F1, a też, a włąściwie przedewszytkim sportoe samochody "cywilne" , wcudzysłowiu bo mało którego cywila jest na nie stać
Moim zdaniem, team F1 Spyker został stworzony tylko i wyłącznie w celu rozreklamowania marki Spyker, która dotąd była mało znana.
I raczej przyszły sezon, będzie ostatnim w F1 tego zespołu, bo zamierzony cel już moim zdaniem wykonali.
bzdury gadasz samochody Spyker nigdy nie były i nigdy nie będą dla wszystkich... i nikt ich reklamować nie musi... bo ludzie których na nie stać doskonale wiedzą o ich istnieniu...

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » wt 28 sie, 2007 08:07

Ismola pisze:Toyota to inna sprawa... Bo Toyota, BMW, Honda czy Ferrari (choć trochę w mniejszym stopniu), zawsze będą miały łatwiej... Dla nich kasa nie gra roli... Ponieważ zarabiają nie ziemskie pieniądze na sprzedaży samochodów osobowych... Prosto policzyć.

Załóżmy, że budżet to 600mln...

Przeciętny samochód 25 tysięcy i więcej, ale załóżmy tą sumkę

600 000 000 : 25 000 = 24 000

Wystarczy im sprzedać 24 tysiące samochodów NA CAŁYM ŚWIECIE i już mają opłacone F1... Może liczba sama w sobie 24 tys. do dużo, ale mając w zakresie cały świat na prawdę nie trudno sprzedać taką liczbę samochodów...
Aha, rozumiem że drugie założenie mówi "wyprodukowanie samochodu nic nie kosztuje"
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » wt 28 sie, 2007 11:21

Yarpen to jest przykładowe... No, ale wiadomo, że koncern samochodowy rocznie zarabia parę miliardów (albo parędziesiąt...) no, więc wiadomo, że żadnego problemu nie mają z pieniędzmi fabryczne teamy w F1.... To chyba jasne?

[ Dodano: Sob 01 Wrz, 2007 ]
SPYKER SPRZEDANY!!!!!!
del na formula1.pl pisze:Spyker F1 sprzedany
Vijay Mallya, indyjski biznesmen, wspólnie z rodziną Mol postanowił wykupić wszystkie udziały w zespole Spyker F1. Propozycja kupna została zaakceptowana przez Spyker Cars N.V., firmy która w tym sezonie jest właścicielem zespołu. Zespół musiał zostać sprzedany, ponieważ Spyker Cars N.V. miał długi, których nie był w stanie spłacić, wobec poprzedniego właściciela- firmy Midland. Szczegóły dotyczące sprzedaży zostaną podane po jej dokonaniu- z powodów formalnych transakcja może zostać sfinalizowana dopiero za około miesiąc.

Michiel Mol:

„Jestem zadowolony, moim partnerem będzie Vijay Mallya, wspólnie podjęliśmy się tego wyzwania. W Indiach panuje boom ekonomiczny. To kraj z perspektywami. Tym krokiem wprowadzamy Holandię do świata F1. Cieszę się, iż ta kombinacja holendersko- indyjska może być konkurencyjna. Ze środkami, jakie posiada Vijay Mallya i ja, nasz zespół ma przed sobą świetlaną przyszłość.”

Vijay Mallya:

„Jestem zadowolony ze współpracy z rodziną Mol odnośnie zespołu Formuły 1. Indie to państwo z dobrymi perspektywami, mam nadzieję iż w tym państwie w ciągu najbliższych dwóch lat odbędzie się jakiś wyścig F1. Pomijając zaplecze naukowe i rozwojowe jakie znajduje się w Indiach, przedsiębiorstwa indyjskie otwierają się na świat. Przez Formułę 1 mogą zyskać światowy rozgłos. Wspólnie możemy osiągnąć dobre rezultaty.”

Jedna z firm Mallya, Kingfisher Airlines, jest już sponsorem zespołu Toyota. Istnieje duża szansa, iż zespół Spyker F1 zmieni nazwę- być może będzie on nazywał się właśnie Kingfisher F1.
Mam nadzieję, że zmienią nazwe :P Ale jestem ciekaw czy w takim razie od przyszłego sezonu będzie wiodło się im lepiej...

przemas f1

Post autor: przemas f1 » ndz 02 wrz, 2007 13:12

Ismola pisze:Yarpen to jest przykładowe... No, ale wiadomo, że koncern samochodowy rocznie zarabia parę miliardów (albo parędziesiąt...) no, więc wiadomo, że żadnego problemu nie mają z pieniędzmi fabryczne teamy w F1.... To chyba jasne?

[ Dodano: Sob 01 Wrz, 2007 ]
SPYKER SPRZEDANY!!!!!!
del na formula1.pl pisze:Spyker F1 sprzedany
Vijay Mallya, indyjski biznesmen, wspólnie z rodziną Mol postanowił wykupić wszystkie udziały w zespole Spyker F1. Propozycja kupna została zaakceptowana przez Spyker Cars N.V., firmy która w tym sezonie jest właścicielem zespołu. Zespół musiał zostać sprzedany, ponieważ Spyker Cars N.V. miał długi, których nie był w stanie spłacić, wobec poprzedniego właściciela- firmy Midland. Szczegóły dotyczące sprzedaży zostaną podane po jej dokonaniu- z powodów formalnych transakcja może zostać sfinalizowana dopiero za około miesiąc.

Michiel Mol:

„Jestem zadowolony, moim partnerem będzie Vijay Mallya, wspólnie podjęliśmy się tego wyzwania. W Indiach panuje boom ekonomiczny. To kraj z perspektywami. Tym krokiem wprowadzamy Holandię do świata F1. Cieszę się, iż ta kombinacja holendersko- indyjska może być konkurencyjna. Ze środkami, jakie posiada Vijay Mallya i ja, nasz zespół ma przed sobą świetlaną przyszłość.”

Vijay Mallya:

„Jestem zadowolony ze współpracy z rodziną Mol odnośnie zespołu Formuły 1. Indie to państwo z dobrymi perspektywami, mam nadzieję iż w tym państwie w ciągu najbliższych dwóch lat odbędzie się jakiś wyścig F1. Pomijając zaplecze naukowe i rozwojowe jakie znajduje się w Indiach, przedsiębiorstwa indyjskie otwierają się na świat. Przez Formułę 1 mogą zyskać światowy rozgłos. Wspólnie możemy osiągnąć dobre rezultaty.”

Jedna z firm Mallya, Kingfisher Airlines, jest już sponsorem zespołu Toyota. Istnieje duża szansa, iż zespół Spyker F1 zmieni nazwę- być może będzie on nazywał się właśnie Kingfisher F1.
Mam nadzieję, że zmienią nazwe :P Ale jestem ciekaw czy w takim razie od przyszłego sezonu będzie wiodło się im lepiej...
Myślę sobie , że w przypadku poważnego podejścia do sprawy i konkretnym dofinansowaniu zespół ma szanse na dobre wyniki . Tym bardziej , że indie chcą mieć swój domowy wyścig .

Awatar użytkownika
jaro738

Post autor: jaro738 » ndz 02 wrz, 2007 13:16

formula1.pl pisze: Według dziennikarzy w grę wchodzą nazwy takie jak: Team India, Orange India, czy Kingfisher F1.

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » ndz 02 wrz, 2007 15:05

Kingfisher F1. wydaje mi się najlepszą nazwą :wink: Bo Team India to raczej do A1Gp. Podsumowując: Mają swój team, będą mieli nowy tor, i mają [glow=yellow]takrze[/glow] ścigającego się kierowcę (testowego temu Williams) :wink:

proszę cię kamil... - hid
Ostatnio zmieniony ndz 02 wrz, 2007 15:07 przez Kamil F1, łącznie zmieniany 1 raz.

toldi

Post autor: toldi » ndz 02 wrz, 2007 15:37

Indie jeśli chodzi o F1 są krajem niezwykle szybko rozwijającym się. Budowa toru F1 i pierwszy indyjski zespół w historii F1 to ogromny krok do przodu.Gorzej jest z kierowcą...moim zdaniem Narain Katherian(jeśli napisałem źle, poprawcie mnie :smile: ) jest kierowcą, który nie nadaje się do F1(oczywiście to tylko moje zdanie).

Narain Karthikeyan :] -del
Ostatnio zmieniony ndz 02 wrz, 2007 15:42 przez toldi, łącznie zmieniany 2 razy.

przemas f1

Post autor: przemas f1 » ndz 02 wrz, 2007 20:43

Pewnie znajdą jakiegoś kierowcę , w sumie to duży kraj... hmm...nie wiem jak tam jest ze sportami samochodowymi .

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » ndz 02 wrz, 2007 21:06

Narain Karthikeyan na 90% w przyszłym sezonie będzie jeździł w Spykerze :P

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 02 wrz, 2007 21:10

oby za Sakona...

przemas f1

Post autor: przemas f1 » ndz 02 wrz, 2007 21:36

Ismola pisze:Narain Karthikeyan na 90% w przyszłym sezonie będzie jeździł w Spykerze :P
Pewnie tak ale jakaś gwiazda z niego to raczej kiepska będzie...he...he...he...

barteks2

Post autor: barteks2 » ndz 02 wrz, 2007 21:38

przemas f1 pisze:Pewnie znajdą jakiegoś kierowcę , w sumie to duży kraj
Heheh, duży.... ponad miliard ludzi, mają z czego wybierać :lol:

Ciekawe czy będą chcieli dwóch hinduskich kierowców... może wtedy Karun Chandhok się załapie :)

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 03 wrz, 2007 00:18

W indiach jest ponad miliard ludzi!!?? Tylko w Chinach jest ponad miliard... Mogę się jednak mylić...

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pn 03 wrz, 2007 06:54

Ismola, w szkole sie nie uważa? :twisted: Nie tylko w Chinach jest ponad miliard ludzi. W Indiach też, to drugie właśnie po Chinach państwo pod względem liczby ludności. Dalej jest USA, coś w okolicach 300 mln typa.
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 03 wrz, 2007 13:53

Geografia to jest najgorszy dla mnie przedmiot po Niemieckim, więc proszę o wybaczenie :)

przemas f1

Post autor: przemas f1 » pt 07 wrz, 2007 21:02

W dzisiejszych treningach , na nowych autach faktycznie jeździli trochę lepiej . Zobaczymy jutro .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”