Sebastian Vettel

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

f1fan

Sebastian Vettel

Post autor: f1fan » sob 04 lis, 2006 10:35

Sebastian Vettel (ur. 3 sierpnia 1987 r. w Heppenheim) - niemiecki kierowca wyścigowy. Obecnie jest oficjalnym trzecim kierowcą zespołu BMW Sauber w Formule 1.

Kariera

Karierę w wyścigach rozpoczął w 1995 r. w kartingu, gdzie wygrywał wiele tytułów. W 2003 przeszedł do serii open wheel. W 2004 r. zdobył tytuł w Niemieckiej Formule BMW gdzie odniósł osiemnaście zwycięstw na dwadzieścia wyścigów.

W 2005 startował dla ASL Mucke Motorsport w Formule 3 Euroseries. Na koniec sezonu został sklasyfikowany na piątym miejsce z dorobkiem 64 punktów. Został także najlepszym debiutantem sezonu. Nie zdołał jednak wygrać nawet jednego wyścigu, głównie za sprawą dominacji Lewisa Hamiltona.

27 września, w nagrodę za zwycięstwo w Formule BMW, dostał szansę przetestowania bolidu Williams FW27. Prywatny test zespołu odbył się na torze Jerez, gdzie Vettel uzyskał czas gorszy tylko o trochę ponad 3 sekundy od Marka Webbera, co biorąc pod uwagę małe doświadczenie było sporym sukcesem.

W 2006 r. kontynuował starty w F3, zadebiutował także w World Series by Renault. W lipcu, ponownie na torze Jerez, wziął udział w testach zespołu BMW Sauber. Po tym jak Robert Kubica zastąpił Jacquesa Villeneuve'a w fotelu drugiego bolidu zespołu, Vettel był typowany na zastępcę Polaka w piątkowych treningach. BMW nie wystawiło jednak trzeciego bolidu podczas Grand Prix Węgier. Prawdopodobnym powodem była kontuzja jakiej Niemiec nabawił się podczas wyścigu F3 na torze Spa Francorchamps kilka dni wcześniej i brak super licencji. Jednak tuż przed następną eliminacja Formuły 1 - Grand Prix Turcji, zespół potwierdził jego udział w treningach.

Oficjalna strona

Jestem kierowcą Formuły 1 i jestem Niemcem, więc kibice zaczynają widzieć we mnie
Schumachera - tłumaczy 19-letni Vettel. - Ale większość porównań jest dziełem mediów.
To nie powoduje we mnie jakiejś dodatkowej presji. Presja pochodzi ode mnie, bo chcę wygrywać każdy wyścig.

Niemieckie media jak i kibice kreują go na następce Schumachera.
Potrzebują kolejnego, wielkiego idola czy nie wyobrażają sobie aby z Niemieckim teamem
nie osiągał w przyszłości podobnych sukcesów ?

Awatar użytkownika
pablomak
Kontakt:

Post autor: pablomak » sob 04 lis, 2006 11:28

Sebastian Vettel to bardzo utalentowany kierowca, ale jeszcze dużo przed nim nauki jaką może brać od kolegów z team' u. Pokazuje już na treningach że jest bardzo twardym, silnym psychicznie zawodnikiem, który w przyszłości może sięgać po tytuły i wygrywać wyścigi.
Hala Madrid!
Hala Ferrari!
Hala Kubica!

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » sob 07 kwie, 2007 11:52

Myślę, że on w 2008 zastąpi Heidfelda. BMW nie śpieszy się do podpisania kontraktu z Heidfeldem i myślę, że team KUBICA-Vettel mógłby naprawdę wielę osiągnąć.

Ralph

Post autor: Ralph » sob 07 kwie, 2007 14:31

Czyżby??Teraz Kubica motywuje Heidfelda i jeszcze jakoś jeździ, może super gwiazdą to on nie jest ,ale Vettel by lepiej teraz nie pojachał chciaż jest dobry.

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » sob 07 kwie, 2007 19:34

Moim zdaniem Vettel jest słaby. Na dodatek z tego co słyszałem tester z niego kiepski bo nie posiada odpowiedniej wiedzy technicznej żeby porządnie z mechanikami współpracować. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wtedy mu żadnej przyszłości w F1 nie wróżę.

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » czw 14 cze, 2007 22:21

Cóż zastąpi Roberta w GP U.S.A zobaczymy jak się spisze :roll:

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » ndz 17 cze, 2007 21:54

Średnio się spisał... Niby pierwszy wyścig, ale spodziewałem się czegoś więcej... To jest w końcu 3 team F1... Hamilton wsiadł i był trzeci... A on wsiadł i był ósmy...

Awatar użytkownika
Denis
Kontakt:

Post autor: Denis » ndz 17 cze, 2007 22:30

Jak na debiut to mu wybaczam - tymbardziej że wszystko przebiegło w dziwnych okolicznościach i bardzo szybko. Ale będą z niego "ludzie". Brakuje mu jeszcze doświadczenie którego praktycznie nie ma.
Formula1tv.tnb.pl
http://formula1tv.tnb.pl/

Awatar użytkownika
Anka

Post autor: Anka » ndz 17 cze, 2007 22:44

No owszem gdyby dłuzej jeździl to by sie otrzaskał, a tymczasem wystartował z 7-mego, wypadł na chyba drugim zakrecie, wiekszośc wyscigu spedził na 10 pozycji i tylko dzieki temu ze dwóch kierowców przed nim miało awarie, 'awansował' na punktowane 8 miejsce. Słabiutko :P Widac ze nie dorasta Robercikowi do pietek, a i Nick bez Kubicy spisał sie słabo.

A tak damskim oczkiem to z Vettela jeszcze dzieciak jest, spodziewałam sie kogoś bardziej intrygującego po szumnych zapowiedziach 'nastepcy Schumachera' Wiadc chłopak widac musi sie duzo nauczyć.

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » ndz 17 cze, 2007 22:51

Anka pisze:Widac ze nie dorasta Robercikowi do pietek, a i Nick bez Kubicy spisał sie słabo.
Mam Ci przypomniec debiut Kubicy ? Te wycieczki poza tor, ilu kierowcow odpadlo ?

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » ndz 17 cze, 2007 22:56

Dobra Sakon nie bulwersuj się :P Oni mają swój świat :P Ale Vettel nie wyprzedził przez cały wyścig, ani jednego kierowcy... To nie dobrze...

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » ndz 17 cze, 2007 23:08

Ismola pisze:Ale Vettel nie wyprzedził przez cały wyścig, ani jednego kierowcy... To nie dobrze...
Hamilton tez nie wyprzedzil nikogo przez caly wyscig, ani jednego kierowcy - a jednak wyszedl na tym dobrze :>

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » ndz 17 cze, 2007 23:11

Sakon nie udawaj idioty :P Wiesz o co mi chodzi... Jeśli kierowca BMW- SAUBER nie umie wyprzedzić Webbera... Kubica w pierwszym wyścigu wyprzedzał z tego co pamiętam parawie 10 razy... Po tym jak wyleciał, przebijał się do przodu, i... nów wyleciał :P I znowu się przebijał :P

Awatar użytkownika
Anka

Post autor: Anka » ndz 17 cze, 2007 23:31

Sakon Yamamoto pisze:Mam Ci przypomniec debiut Kubicy ? Te wycieczki poza tor, ilu kierowcow odpadlo ?
Nic nie pamietam :? no chyba ze raz jak padał deszcz (w Chinach?) co Robcio za szybko zamienił opony zanim tor zdąrzył wyschnąć, to faktycznie ze 2 razy wyleciał - no ale to nie była jego wina tylko tych feralnych opon :D Ja pamietam tylko jak był na 3 miejscu i gdyby Nicki sie nie obudził w tym sezonie, to z 2007 Kubica pewnie powtórzył by swój sukcess. Btw Robert wielokrotnie wyprzedzał na torze, nie czekacjąc az komuś zdechnie silnik, wiec nie porównuj nieotrzaskanego młodziana z naszym mistrzem :wink:
A sio Vettel na testera :P

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » ndz 17 cze, 2007 23:36

Anka pisze:Nic nie pamietam
A to pech. Przypomne Ci - wylecial z 3/4 razy poza tor + odpadli wtedy tacy kierowcy, jak Kimi, Alfonso, Schumi i Fisi, ktory jeszcze wtedy kopal dupska - reasumujac, zostalo ich 14.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » ndz 17 cze, 2007 23:40

Fisicho nie odpadł... Wyleciał dwa razy :D

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » ndz 17 cze, 2007 23:47

Ismola pisze:Fisicho nie odpadł... Wyleciał dwa razy :D
Wegry 06' - Fisi rozbil bolid, a dokladnie tylne skrzydlo.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 18 cze, 2007 00:50

Przecież on z Schumim rywalizował... Ehh... Nie pamiętam już :P

Awatar użytkownika
micio
Kontakt:

Post autor: micio » pn 18 cze, 2007 04:37

To o Vettelu temat tak? :twisted:
Damon Hill 1996 - Champion & Gentleman
http://micio.blip.pl/ - głównie o F1 :)

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » pn 18 cze, 2007 11:52

Vettel dostal ten punkt troche w prezencie, po awariach (nie bledach!) Nicka i Rosberga, nie do konca na niego zaslużył.
Dla mnie mial sredni wyscig, ale w sumie trzeba pamietac ze on ma 19 lat dopiero, no i dzieki temu mowie ze średni a nie słaby.

Awatar użytkownika
Anka

Post autor: Anka » pn 18 cze, 2007 12:31

No dobrze nie bede komentowac stylu jazdy Vettela, bo za bardzo sie na tym nie znam. Ale niech chociaz zmieni fryzure, bo ten zapuszczony rondel na głowie... :D przeciez tragedia. A no i chciałam zapytac o co chodziło z tą kaszką po/ przed wyscigiem http://img352.imageshack.us/img352/9253 ... 659py6.jpg
robił dla swojego dzidziusia, czy siebie ? :roll:

Brochev

Post autor: Brochev » wt 19 cze, 2007 10:43

"Vettel jechał prawie bezbłędnie"

Szef zespołu BMW Motosport Mario Theissen nie był zadowolony po wyścigu o Grand Prix USA. Nick Heidfeld nie ukończył wyścigu, a Sebastian Vettel zdobył tylko punkt.
- Bez wątpienia nie osiągnęliśmy takiego wyniku, na który liczyliśmy. Nick jechał dobrze, ale musiał się wycofać na skutek wycieku z układu hydraulicznego. Cieszę się, że Sebastian zdobył punkt dla siebie i zespołu. Na pierwszym zakręcie dostał twardą lekcję, skutkiem czego stracił trzy miejsca. Potem jechał już jednak dobrze i nie popełniał błędów - powiedział Theissen, który odniósł się również do obsady drugiego bolid w kolejnym wyścigu: - Robert będzie musiał przejść kolejne badania przed wyścigiem na Magny-Cours za dwa tygodnie. Jeśli tylko otrzyma zielone światło - znów usiądzie w bolidzie.
19-letni Sebastian Vettel z teamu BMW- Sauber został w niedzielę najmłodszym kierowcą w historii Formuły 1, który zdobył punkty w mistrzostwach świata w tej prestiżowej rywalizacji kierowców. więcej »
Po wyścigu Sebastian Vettel zdawał się być zadowolony ale i samokrytyczny: - To wspaniałe uczucie i sporo zabawy, ale też najdłuższy wyścig, jaki mogłem sobie wyobrazić. Myślę, że miałem szczęście zdobywając punkt po tym, jak na pierwszym zakręcie opóźniłem hamowanie i by uniknąć kolizji z bolidami przede mną musiałem ściąć zakręt po trawie tracąc kilka pozycji.
Następnie utknąłem "w korku", co zniszczyło naszą strategię. Cieszę się jednak, że ukończyłem swój pierwszy wyścig i zdobyłem pierwszy punkt. Auto spisywało się dobrze. Mógłbym mieć lepsze czasy, ale hamowały mnie inne bolidy. A wyprzedzanie nie jest łatwe, bo każdy wie, jak się bronić.
Rozczarowania nie ukrywał Nick Heidfeld. - Dobrze wystartowałem i wyprzedziłem Kimiego Raikkonena. Do pierwszej wizyty w boksie jechałem czysto i szybko, tylko na początku odjechał mi troszkę Felipe Massa. Niestety, w końcu, na dohamowaniu do pierwszego zakrętu zablokowałem tylne koło i obróciłem się. Następnie nie mogłem wrzucić pierwszego biegu i wyprzedził mnie Heikki Kovalainen. W dodatku przebiłem oponę i musiałem zjechać do boksu nieco wcześniej niż planowaliśmy. Następne okrążenia znów były dobre, wyprzedziłem Kimiego i Heikkiego. Jednak podczas jazdy z maksymalną prędkością Kimi był ode mnie wyraźnie szybszy. Po drugiej wizycie w boksie utknąłem za Markiem Webberem, a później musiałem wycofać się z powodu wycieku z hydrauliki.

INTERIA.pl

Awatar użytkownika
k0gi

Post autor: k0gi » wt 19 cze, 2007 11:13

po bledzie na starcie owszem jechal bezbłędnie, po prostu jechal jechal jechal az dojechal, mozna powiedziec jka juz ktos tu napisal ze zrobil sobie wycieczke krajoznawczą

nigkogo nie wyprzedzil, nawet specjalnie nie probowal, wiec naprawde nie ma sie czym zachwycac
ale wyprzedzania i walki chyba nie wymagalo od 19 latka kierownictwo BMW.

Awatar użytkownika
grooby666

Post autor: grooby666 » pt 20 lip, 2007 07:41

Czy tak powinien wygladac kierowca F1?

http://f1.gpupdate.net/en/photolarge.ph ... =1102-2136

Awatar użytkownika
Denis
Kontakt:

Post autor: Denis » pt 20 lip, 2007 09:24

Schumacher to to nie jest :D
Formula1tv.tnb.pl
http://formula1tv.tnb.pl/

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » pt 20 lip, 2007 09:58

grooby666 pisze:Czy tak powinien wygladac kierowca F1?

HaHaHa. On naprawdę wygląda jak dzieciak. Szczególnie na tym zdjęciu. Chłopak na tą chwilę może pomarzyć o tym, że znajdzie się za kierownicą BMW w jakimś GP. Najlepszym dla niego wyjściem były by przenosiny do STR. On nie chcę tam jeździć to jego strata. Od czegoś musi zacząć jeżeli chce być drugim Schumim Buahahah. xD
"Komentarz, jest jedną ze sztuk opowiadania"- Murray Walker

Awatar użytkownika
alma

Post autor: alma » pt 20 lip, 2007 12:22

grooby666 pisze:Czy tak powinien wygladac kierowca F1?

Popatrzcie na Kubice i zadajcie sobie to samo pytanie... :P
Zgrywam grzeczną panienkę, ale jeszcze dzisiaj będę niegrzeczna...

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » pt 20 lip, 2007 12:25

alma pisze:Popatrzcie na Kubice i zadajcie sobie to samo pytanie... :P
Dlaczego ? :>

Obrazek

Awatar użytkownika
alma

Post autor: alma » pt 20 lip, 2007 12:32

Sakon Yamamoto pisze:
alma pisze:Popatrzcie na Kubice i zadajcie sobie to samo pytanie... :P
Dlaczego ? :>
Kurcze, sorki Sakon, zapomniałam że ty, no wiesz... :P
Że tak powiem, twarz Kubicy nigdy nie była jak dla mnie nie pasowała do tak prestiżowego sportu :D
Zgrywam grzeczną panienkę, ale jeszcze dzisiaj będę niegrzeczna...

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 20 lip, 2007 13:40

Podsumowując, dobrze że to nie twarze jeżdżą ;)
Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”