Felipe Massa vs Robert Kubica

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
gomez

Felipe Massa vs Robert Kubica

Post autor: gomez » pn 20 lis, 2006 09:07

Ktoś by mógł powiedzieć ".....porównanie, też mi coś...." a jednak:) Wczoraj wieczorkiem oglądałem sobie wyścig z GP Chin, dzień wcześniej GP Włoch i nasunęła mi się sugestia. Mianowicie oglądając poraz kolejny te wyścigi nie tródno zauważyć podobieństwo stylu jazdy Roberta i Felipe, są wręcz bliżniacze, ta zaciętośc, agresor, walka o kolejne pozycje do przodu........... może na Monzie nie było tego tak widać bo to Massa próbował dorwać Roberta ale w Chinach to już był czysty pokaż klasy i charakteru, obydwaj zaczynali wyścig z niewygodnych pozycji bo Robert spadł podczas startu na sam koniec a Felipe musiał startować z odległej pozycji.

Do czego zmierzam...... do tego że z takim stylem jazdy i z odrobiną szczęścia z pewnoscia zobaczymy Roberta w najbliższych latach w czołowych teamach, a najchętniej w Ferrari. Choć nie sądzę że BMW Sauber nie dołączy do czołówki w najbliższych latach, ale co klasa teamu (Ferrari), to klasa. Zresztą Oni lubią mieć u boku "efektownych" kierowców, a Robert bez dwóch zdań do takich należy. A Massę widzę wiele razy na podium sezonu 2007, może nawet Mistrzostwo Świata:)

Zapraszam do rozmowy:)

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » pn 20 lis, 2006 10:14

Robert w Ferrari? Bardzo miła perspektywa. Nie wydaje mi się to jednak bardzo realne. Przynajmniej w najbliższych 3 latach. Raikkonen ma kontrakt do końca 2009. Massa natomiast jeżeli zostanie zastąpiony to zapewne w końcu jakimś Włochem.

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » pn 20 lis, 2006 10:39

Dokładnie..... 2 do 3 sezonów będzie musiał sie Robert "rozkręcać".

Zresztą, jeżeli uda sie BMW Sauber w przeciagu 2 sezonów wejsc do elity to chyba nie będzie miało większego znaczenia gdzie bedzie jeżdził Robert, tylko z kim:) Na co szczerze liczę:)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 13 gru, 2006 10:48

Robert w Ferrari na 1 miejscu podium.... chyba pierwszy raz w życiu popłakałbym sie ze szcześcia ...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Ralph

Post autor: Ralph » czw 14 gru, 2006 11:51

8) Chyba trochę się pośpieszyłeś z tym porównaniem ,ale za 2 ,3 lata będzie na co patrzec.Oczywiście nie mówie ,że Robert jest słaby jest zacięty , nieustępiliwy i ma charakter ,ale nie ma doświadczenia.Robert jeździ dobrze ale gdy Robert zajął 3 miejsce wszyscy liczą ,że teraz podium to będzie standard.Troszeczkę musimy poczekac :wink: .

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » śr 03 sty, 2007 15:37

Ja sądze ze Bmw to dobry team jeżeli KUBICA będzie dalej tak dobrze jeździł to będzie super :arrow:

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Re: Felipe Massa vs Robert Kubica

Post autor: Sakon Yamamoto » wt 20 mar, 2007 20:55

gomez pisze:oglądałem sobie wyścig z GP Chin, dzień wcześniej GP Włoch i nasunęła mi się sugestia. Mianowicie oglądając poraz kolejny te wyścigi nie tródno zauważyć podobieństwo stylu jazdy Roberta i Felipe, są wręcz bliżniacze, ta zaciętośc, agresor, walka o kolejne pozycje do przodu
To moj pierwszy post tutaj, wiec wypada sie przywitac: Hola Amigos!
Niestety nie moge sie z Toba zgodzic, co do tego porownania. Massa jezdzi agresywnie i jest bardzo zaciety, pokazuje to chociazby ost. wyscig w Australii, gdy przedziera sie z 22. pozycji na 6. Kubica jezdzi calkowicie inaczej, oszczedza bolid i nie ryzykuje jak Felipe, czeka na odpowiedni moment i dopiero wtedy bierze sie za wyprzedzanie. Mam nadzieje, ze moj repost Cie nie urazil za bardzo =]

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » wt 20 mar, 2007 21:06

Sakon Yamamoto pisze:
gomez pisze:oglądałem sobie wyścig z GP Chin, dzień wcześniej GP Włoch i nasunęła mi się sugestia. Mianowicie oglądając poraz kolejny te wyścigi nie tródno zauważyć podobieństwo stylu jazdy Roberta i Felipe, są wręcz bliżniacze, ta zaciętośc, agresor, walka o kolejne pozycje do przodu
To moj pierwszy post tutaj, wiec wypada sie przywitac: Hola Amigos!
Niestety nie moge sie z Toba zgodzic, co do tego porownania. Massa jezdzi agresywnie i jest bardzo zaciety, pokazuje to chociazby ost. wyscig w Australii, gdy przedziera sie z 22. pozycji na 6. Kubica jezdzi calkowicie inaczej, oszczedza bolid i nie ryzykuje jak Felipe, czeka na odpowiedni moment i dopiero wtedy bierze sie za wyprzedzanie. Mam nadzieje, ze moj repost Cie nie urazil za bardzo =]

Pozdrawiam
po 1 - uważam za żałosne wrzucanie imienia i nazwiska jakiegos kierowcy jako nicku
po 2 - witaj :P
po 3 - Massa jest marny w tym stylu od razu powiedziałem że będzie w okolicach 6 miejsca, bo jak utknie za kimś to ni cholery będize się meczył...
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » wt 20 mar, 2007 21:30

hideto pisze: po 1 - uważam za żałosne wrzucanie imienia i nazwiska jakiegos kierowcy jako nicku
po 3 - Massa jest marny w tym stylu od razu powiedziałem że będzie w okolicach 6 miejsca, bo jak utknie za kimś to ni cholery będize się meczył...
re 1.: moze tak sie nazywam, tego nie wziales pod uwage :>
re 3.: huh, a ktory kierowca nie jest/byl 'marny' na poczatku, chlopak dopiero zbiera doswiadczenie, daj mu szanse. Utknal ? Nadrobil 16. pozycji, a niektorym jest ciezko swoja utrzymac i to nazywasz utknieciem ?
Powiem cos i pewnie to wywola ogromne oburzenie, ale prawda jest taka, ze ja podchodze do tego sceptycznie i nie patrze teraz na Kubice jako Polaka. Jezeli Robert by tak 'utknal' i skonczyl na 6. pozycji to wiekszosc tutaj pisala by, ze jest geniuszem, przyszlym mistrzem, ze jest to po prostu drugi Schumacher, ale taki wyczyn goscia zza oceanu juz nikogo nie rusza ... popatrz na to jako fan F1, a nie jako Polak.

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » wt 20 mar, 2007 23:41

Massa ma napewno duzo lepszy bolid co z resztą widac tak wiec ma lepsze warunki do wyprzedzania. W przypadku roberta taki awans był by sukcesem gdyż dysponuje słabszym bolidem
Our Thoughest opponent is time
http://kleyone.deviantart.com/
KubicoManiak vel Dobro Squad

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » śr 21 mar, 2007 01:15

wiedzialem, ze taka odpowiedz padnie, wiec zapytam tak. Skoro Heidfeld wcale nie odstawal od czolowki to znaczy chyba, ze BMW zrobilo MEGA postep, wiec Kubica bedzie mial co udowodnic, ale nie zapominaj, ze Massa nie trafil do Ferrari tylko dlatego, ze jego menadzerem jest syn JT'a, Sch widzial kogo wybrac na swoje miejsce =]

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 21 mar, 2007 02:24

wyprzedził 16 kierowców którzy dysponowali jakby to ładnie ująć "parodią bolidu F1" w porównaniu z Ferrari, doszedł ludzi którzy mogli się z nim równać i lipa :)

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » śr 21 mar, 2007 02:57

Trudno podczas 58. okrazen wyprzedzic wszystkich z ost. pozycji. Mi naprawde nie zalezy, zeby krytykowac Roberta, bo rowniez mu kibicuje, ale nikt nie patrzy na to realnie, ze jeszcze duzo musi sie nauczyc. Ma problem z utrzymaniem swojej pozycji. Spada z 8. na 12. z 9. na 13. i wyprzedzaja go nawet takie "parodie bolidu F1" jak STR-Cosworth, RBR-Ferrari i Williams-Cosworth, ktore sie w ogole nie licza. Ja wiem, ze to jest Polak i trzeba go wspierac, ale bez przesady, nie zachowujcie sie jak ludzie, ktorzy nie znaja sie w ogole na F1 i ciagle tylko mowia, ze Team BMW dal Heidfeld'owi lepszy bolid i skrzynie etc Prawda jest taka, ze dluga droga jeszcze przed nim i nie ma sie co spieszyc na razie.

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 21 mar, 2007 09:37

Styl Kubicy i Massy podobny? Nigdy w życiu. Massa jest jednym z najspokojniej jeżdżących kierowców, Kubica to "agresor". W tym sezonie może nie będzie tego widać, bo opony nie pozwalają na zbyt agresywny styl jazdy. W każdym razie myślę, że Massa jest mocno przereklamowany. Wyprzedził tych x przeciwników bo miał duuuużo lepszy samochód, dobrą taktykę, a jego spokojna (w sensie "nieagresywna") jazda pozwoliła oszczędzić opony.
Popatrzcie właśnie na GP Chin, gdzie Kubica i Massa na początku byli w podobnej sytuacji (na końcu stawki) i Kubica zdołał Massę wyprzedzić, poszedł do przodu. A Massa zaciął się na Ralfe, potem na jeszcze kimś. Fakt, gdy zaczęło wysychać (i po pierwszym stopie Kubicy) sytuacji się bardzo zmieniła, ale fakty są dla mnie jasne. Massa nie jest typem agresora, słabo wyprzedza. Wiele razy powtarzałem, że to kierowca rajdowy, szybki gdy nikogo przed sobą nie widzi.

Sakon, pozwolę sobię podystkutować z Tobą dalej:
"Skoro Heidfeld wcale nie odstawal od czolowki to znaczy chyba, ze BMW zrobilo MEGA postep" - fakt, BMW zrobiło postęp, ale nie powiedziałbym, że Heidfield od czołówki nie odstawał. Kolejność była bardzo prosta: Ferrari, długo nic, McLaren, długo nic Heidfield. 4 miejsce zdobył tylko dlatego, że Massa jechał z ogona.

"Spada z 8. na 12. z 9. na 13. i wyprzedzaja go nawet takie "parodie bolidu F1" jak STR-Cosworth, RBR-Ferrari i Williams-Cosworth, ktore sie w ogole nie licza." - to był zeszły sezon. Wtedy różnica między BMW a Williamsem nie była taka duża jak między Ferrari a Williamsem teraz. Poza tym przyczepność opon (to chyba z ich winy Kubica tracił pozycje), etc, etc.

Nie ukrywam, że (jak 100% forumowiczów) jestem fanem Kubicy. Ale nie tylko dlatego, że jest Polakiem. Dlatego, że jeździ jak jeździ... walczy, wyprzedza. A Massa jakoś mnie tym nie ujął. W 2006 raczej nie widziałem jego spektakularnych wyprzedzań (przynajmniej nie bolidów porównywalnych z Ferrari). To samo było w Australii (ładnie to hideto ujął). A Kubicy zdarzyło się wyprzedzić Massę, powalczyć z porównywalnymi Hondami, Toyotami.

I myślę, że jestem w miarę obiektywny. Przynajmniej nie twierdzę, że BMW specjalnie dało Kubicy trefną skrzynię biegów :)[/quote]

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » śr 21 mar, 2007 14:23

yarpen.zirgin pisze: to był zeszły sezon.
k, ale to byl rowniez zeszly sezon dla Felipe, wiec jezeli juz tak to o jego bledach tez zapominamy

yarpen.zirgin pisze: W 2006 raczej nie widziałem jego spektakularnych wyprzedzań ... Kubicy zdarzyło się wyprzedzić Massę
uwazam po prostu, ze to porownanie nie ma sensu, dajmy obu chlopakom wykazac sie w sezonie 2007, 2-3 wyscigi i bedziemy mogli wznowic ten topic, bo jak na razie dla mnie jest on skonczony :>

Ralph

Post autor: Ralph » śr 21 mar, 2007 15:32

Sakon Yamamoto pisze:Sch widzial kogo wybrac na swoje miejsce =]
Po 1 primo : Schumi nie wybrał go na swoje miejsce... na jego miejsce poszedł Kimi
Po 2 primo : Zacytowałem ten kawałek ,a mogłem twoje wszystkie zacytowac ,bo piszesz straszne głupoty
Po 3 primo : Według ciebie Robert Jeździ delikatnie jak Alonso?? Powiedziałeś ,ze nie jeździ agresywnie :lol:

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 21 mar, 2007 15:40

Ralph pisze: Po 1 primo : Schumi nie wybrał go na swoje miejsce... na jego miejsce poszedł Kimi
wielokrotnie mówiono że MSC przygladał się karierze Massy już od dawna i miał ogromny wpływ na przyjęcie go do Ferrari.

Awatar użytkownika
Sakon Yamamoto

Post autor: Sakon Yamamoto » śr 21 mar, 2007 19:08

hideto pisze:
Ralph pisze: Po 1 primo : Schumi nie wybrał go na swoje miejsce... na jego miejsce poszedł Kimi
wielokrotnie mówiono że MSC przygladał się karierze Massy już od dawna i miał ogromny wpływ na przyjęcie go do Ferrari.
i proste ...
Ralph pisze: Po 2 primo : Zacytowałem ten kawałek ,a mogłem twoje wszystkie zacytowac ,bo piszesz straszne głupoty
prosze bardzo, cytuj dalej i daj sie innym posmiac, gdy znowu sie bedziesz blaznil, bo jak na razie 2 moich wypowiedzi nie zrozumiales w ogole
Ralph pisze: Po 3 primo : Według ciebie Robert Jeździ delikatnie jak Alonso?? Powiedziałeś ,ze nie jeździ agresywnie
skad tym razem to wziales ? z mojej wypowiedzi ? huh, raczej nie, bo ich tez bym nie porownywal, wiec lepiej skoncz pisac takie glupoty

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » czw 22 mar, 2007 11:32

Sakon Yamamoto pisze:
yarpen.zirgin pisze: to był zeszły sezon.
k, ale to byl rowniez zeszly sezon dla Felipe, wiec jezeli juz tak to o jego bledach tez zapominamy
Zdanie wyciągnięte z kontekstu. Powinno być "to był zeszły sezon. Wtedy różnica między BMW a Williamsem nie była taka..." i tak dalej. Chodziło mi o to, że w zeszłym sezonie Kubica mógł powalczyć z porównywalnymi bolidami (np. Williams), a Massa raczej z nimi nie walczył. Więcej, często nie umiał wyprzedzić tych słabszych (jak Ralf w GP Chin). Nie pisałem nic o błędach Kubicy ani Massy tylko o różnicy między zespołami w zeszłym i tym sezonie. Więc jeszcze raz: Kubica w zeszłym sezonie był w stanie powalczyć z porównywalnymi bolidami a nawet z dużo lepszym Ferrari Massy, a Massa nie walczył z McLarenem czy Renault (nie przypominam sobie) i często miał problemy z wyprzedzeniem tych właśnie Williamsów.
Sakon Yamamoto pisze:
yarpen.zirgin pisze: W 2006 raczej nie widziałem jego spektakularnych wyprzedzań ... Kubicy zdarzyło się wyprzedzić Massę
uwazam po prostu, ze to porownanie nie ma sensu, dajmy obu chlopakom wykazac sie w sezonie 2007, 2-3 wyscigi i bedziemy mogli wznowic ten topic, bo jak na razie dla mnie jest on skonczony :>
A ja uważam, że sens ma. Skoro gomez zaczął od porównywania ich stylów, to je właśnie porównuje. Szczególnie, że chodziło mu raczej o przeszłość (Włochy, Chiny...)

Napiszę jeszcze raz, że styl Massy i Kubicy są diametralnie różne. Kubica jeździł agresywnie (teraz opony mu nie pozwalają), czyli podsterowność, szybkie ruchy kierownicą, szybkie wyjścia z zakrętu i dzięki temu dużo walki. Massa spokojnie, kalkuluje, nie tak spektakularnie, ale też oszczędza bolid. Zresztą nie wiem o czym tu mówić, to nie tylko moje zdanie. Kubica wiele razy mówił, że ma podobny styl do Alonso, który jeździ bardzo agresywnie. Massa jeździ spokojnie i dlatego sporo zyskał na nowych oponach.
Na youtube jest filmik (chyba z ITV), w którym w fajny sposób są pokazane style jazdy kierowców. Nie pamiętam do niego linku, ale trochę pracy "poszukiwawczej" wam nie zaszkodzi. To jakiś wycinek programu o F1, prowadzony przez byłego kierowce. Nie pamiętam jak się nazywa, ale jest nawet znany. Porównuje style jazdy Kimiego, Schumiego, Alonso i jeszcze kogoś. POLECAM!!

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » czw 22 mar, 2007 12:46

Powiem cos i pewnie to wywola ogromne oburzenie, ale prawda jest taka, ze ja podchodze do tego sceptycznie i nie patrze teraz na Kubice jako Polaka. Jezeli Robert by tak 'utknal' i skonczyl na 6. pozycji to wiekszosc tutaj pisala by, ze jest geniuszem, przyszlym mistrzem, ze jest to po prostu drugi Schumacher, ale taki wyczyn goscia zza oceanu juz nikogo nie rusza ... popatrz na to jako fan F1, a nie jako Polak.
Cytowany powyżej text Sakona Yamamoto można obalić jednym twierdzeniem. Założę sie tutaj w ciemno że jeżeli Robert startował by podobnie jak Felipe z końca stawki tak wspaniale przygotowanym bolidem jak F2007 to widzieli byśmy również mnustwo wspaniałych akcji wyprzedzania innych przez Kubicę, i nie mówię tego jako Polak kibicujący Polakowi, mówie to dlatego że było by to wspaniałe narzędzie w rękach dwuch doskonałych i mocno utalentowanych kierowców. Reasumując, będziemy pewnie nie raz widzieć Roberta startującego z końca stawki i o ile BMW będzie miało bardzo szybki bolid o tyle będzie na co popatrzeć.

Styl jazdy Robert vs Felipe? Dalej twierdzę że jest bardzo podobny. Czekam na bardziej widowiskowe GP!!! Będzie wtedy o czym poklikać.
Szumi dokoła las....

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 22 mar, 2007 17:55

gomez pisze:poklikać.
Poklikać to mogą 14 letnie dziewczynki na gg zaczepiając starszych chłopaków. normalni ludzie dyskutują, rozmawiają etc.

sorry nie chce żebyś odbierał to jako jakąś osobistą obelgę ale mnie to po prostu razi...

Awatar użytkownika
Kleyboy

Post autor: Kleyboy » czw 22 mar, 2007 18:09

Aleś się przyczepił Hideto :D mogłes chociaz napisac to Gomezowi na PM bo teraz zacznie sie sie dyskuja o 14-latkach :D w sumie ja tez powininem pisac to na PM, ale mam nadzieje ze zdołam tym postem uniknąc kolejnych sporów o to kto ma racje... A moze poprostu chcialem sobie nabic kolejnego posta :twisted:
Our Thoughest opponent is time
http://kleyone.deviantart.com/

Awatar użytkownika
gomez

Post autor: gomez » pt 23 mar, 2007 09:23

Kleyboy stary zdołałeś tym postem uniknąc:)

Hideto spoko, żadnej urazy. To tak samo jak moje uczulenie na słowo ZIOM, ZIOMAL itp. ja wszystko rozumiem :) A z klikania zdecydowanie wolę "męskie" klikanie "myszek" ;)
Szumi dokoła las....

Kamil F1

Post autor: Kamil F1 » ndz 08 lip, 2007 15:44

dzisiaj zobaczyliśmy ich walkę Massa w o wiele lepszym Ferrari & nasz Robert. Kubica się nie dał aż do końca wyścigu, na pewno miał trochę szczęście które mu bardzo pomogło.... Ale dał radę 8)

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 08 lip, 2007 15:47

Kamil F1 pisze:dzisiaj zobaczyliśmy ich walkę Massa w o wiele lepszym Ferrari & nasz Robert. Kubica się nie dał aż do końca wyścigu, na pewno miał trochę szczęście które mu bardzo pomogło.... Ale dał radę 8)
jak ty coś powiesz to nie wiem czy się śmiać czy płakać :lol:

Awatar użytkownika
Denis
Kontakt:

Post autor: Denis » ndz 08 lip, 2007 16:11

hideto pisze:Robert w Ferrari na 1 miejscu podium.... chyba pierwszy raz w życiu popłakałbym sie ze szcześcia ...
Zbyt piękne żeby było prawdziwe ;) Może kiedyś... ale mam nadzieje że to w BMW Sauber Robert będzie mógł wygrywac, że BMW wejdzie do elity do "grupy a"
Formula1tv.tnb.pl
http://formula1tv.tnb.pl/

Awatar użytkownika
Kayo

Post autor: Kayo » ndz 08 lip, 2007 17:34

Czy wejdzie do elity kto wie, chyba BMW liczy na takie postęp jaki zrobiło Renault, lecz myślę, że ten postęp Renaulta najbardziej zawdzięczają Alonso, teraz Robert lub Nick mogą wstrząsnąć tzw. "światkiem F1", ale jeszcze nie teraz. A co do nazwy tematu moim zdaniem Massa lepszy bo bardziej doświadczony, ale za dwa, trzy lata jeżeli Robert dostanie lepszy bolid może się to zmienić bo Polak ma do tego sportu jeżeli mogę tak to nazwać potencjał, jechał wyścig bez błędnie.
"Komentarz, jest jedną ze sztuk opowiadania"- Murray Walker

Awatar użytkownika
Ros

Post autor: Ros » ndz 08 lip, 2007 17:38

Kayo pisze:Czy wejdzie do elity kto wie, chyba BMW liczy na takie postęp jaki zrobiło Renault, lecz myślę, że ten postęp Renaulta najbardziej zawdzięczają Alonso, teraz Robert lub Nick mogą wstrząsnąć tzw. "światkiem F1", ale jeszcze nie teraz. A co do nazwy tematu moim zdaniem Massa lepszy bo bardziej doświadczony, ale za dwa, trzy lata jeżeli Robert dostanie lepszy bolid może się to zmienić bo Polak ma do tego sportu jeżeli mogę tak to nazwać potencjał, jechał wyścig bez błędnie.
Podpisuję się pod tym obiema rękoma. Myślę że na Roberta przyjdzie jeszcze czas - teraz ma pewną pozycję w bolidzie, dobrego partnera i jest bez szans na walkę z McLarenem i Ferrari :wink:
Niech się uczy - za kilka lat może być jednym z najlepszych kierowców w F1. A dzisiejszy pojedynek pokazał że mogą być z niego ludzie :)
Obrazek
Sick! Sick! Sick!
Markolf|Rodzina
Obrazek

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » pn 09 lip, 2007 10:00

hideto pisze:
Kamil F1 pisze:dzisiaj zobaczyliśmy ich walkę Massa w o wiele lepszym Ferrari & nasz Robert. Kubica się nie dał aż do końca wyścigu, na pewno miał trochę szczęście które mu bardzo pomogło.... Ale dał radę 8)
jak ty coś powiesz to nie wiem czy się śmiać czy płakać :lol:
No dokładnie hid, sam nie wiem co robić, gdy słyszę "Kubica pojechał genialnie, genialnie się bronił a Massa przecież ma lepsze auto". Co z tego że ma lepsze? Nie zagroził mu praktycznie wcale, może raz czy 2 razy RK musiał zmienić nieco tor jazdy. Nie wiem czy Massa nie chciał, czy nie mógł, ale ja tam się tym "pojedynkiem" podniecałem może przez 2 okrążenia. Później stało się dla mojego ułomnego umysłu jasne, że wyprzedzanie będzie tylko jeśli RK popełni błąd.
CHAM squad

Awatar użytkownika
Venceremos

Post autor: Venceremos » pn 09 lip, 2007 10:48

yarpen.zirgin pisze:No dokładnie hid, sam nie wiem co robić, gdy słyszę "Kubica pojechał genialnie, genialnie się bronił a Massa przecież ma lepsze auto". Co z tego że ma lepsze? Nie zagroził mu praktycznie wcale, może raz czy 2 razy RK musiał zmienić nieco tor jazdy. Nie wiem czy Massa nie chciał, czy nie mógł, ale ja tam się tym "pojedynkiem" podniecałem może przez 2 okrążenia. Później stało się dla mojego ułomnego umysłu jasne, że wyprzedzanie będzie tylko jeśli RK popełni błąd.
Bronić się przed szybszym przeciwnikiem to też sztuka. Kubica zmienił dość mocno tor jazdy. W 2-gim sektorze praktycznie połowę zakrętów brał od wewnętrznej. W bardzo ładny sposób blokował miejsca dogodne do wyprzedzania. Nie można też powiedzieć, że Massa nie próbował. Próbował z 3-4 razy (a pewnie więcej tylko w TV nie było widać) i za każdym razem nie było miejsca i musiał odpuścić tracąc z 0.5sek dystansu do Roberta. Kubica naciskany przez 13 okrążeń nie popełnił żadnego błędu. To był naprawdę kawałek solidnej roboty z jego strony.
"Formula 1 is not a sport" - Jedyna rozsądna wypowiedź Alonso :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”