Witalij Pietrow

Forum poświęcone torom, zespołom Formuły 1, oraz reprezentującym je kierowcom - tak wyścigowym, jak i testowym.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » czw 21 paź, 2010 14:57

Ataru pisze:lepszego nawet niz Honda od reszty stawki rok temu.
RBR ma większą przewagę niż BGP w 2009 ;)

Awatar użytkownika
Ataru

Post autor: Ataru » czw 21 paź, 2010 16:21

Ja mowilem o budowaniu bolidu, czyli mniej-wiecej o bazie, ktora "zaczynalismy" sezon, a na poczatku to byla przepasc wtedy, a RBR mozna bylo przewaznie smialo gonic, poza kwalifikacjami moze. Po prostu te przedsezonowe testy tamtego sezonu zapadly mi w pamiec, stad to porownanie akurat.
McLfan pisze:Widzę zło w Alonso
Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 31 paź, 2010 13:55

Inżynier wyścigowy Vitalija Pietrova Mark Slade odchodzi z końcem tego sezonu do Mercedesa i będzie inżynierem Michaela Schumachera w nastepnym sezonie. Biorąc pod uwagę że opuścił w tym roku McLarena to ten jeden sezon w Renault swiadczy że nie pokłada w RF1 wielkich nadzieji albo się bardzo zmęczył Vitalijem.
żródło:http://www.renault-f1.fr/
Ostatnio zmieniony ndz 31 paź, 2010 17:56 przez lg2000, łącznie zmieniany 1 raz.

rentonB

Post autor: rentonB » ndz 31 paź, 2010 14:31

Moze potrzebuja Rosjanina :mrgreen:

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » ndz 31 paź, 2010 14:48

sznasa ze RF1 po 2012 bedzie jeszcze istanial to max. 50%. Mercedes raczej na pewno. Poza tym Schumi, to jednak Schumi - dobrze to bedzie wygladac w CV.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » ndz 31 paź, 2010 14:57

Co do przejścia do mercedesa i schumiego. To nie jest tak, że inżynier rf1 mówi sobie 'ja chce pracować z schumim żeby mieć to w cv'. Gość musiał sobą prezentować wiele i być po prostu świetnym w tej robocie.
Ostatnio zmieniony ndz 31 paź, 2010 18:13 przez hideto, łącznie zmieniany 1 raz.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Sir_Kamil

Post autor: Sir_Kamil » ndz 31 paź, 2010 15:50

Slade został zmarginalizowany w McLarenie, w Renault być może ostrzył sobie zęby na pracę z Kubicą, ale dostał takiego ancymona jak Witalij i w tym upatruje główny powód chęci zmiany miejsca pracy.

Awatar użytkownika
Ataru

Post autor: Ataru » ndz 31 paź, 2010 16:10

Mozna rozpatrywac i w kategoriach ucieczki z Titanica i w kwestii awansu. Gdyby chlopak byl kiepski to by nikt mu pracy z Schu nie zaproponowal, ale ze w Renault nie dzieje sie najlepiej (pierwsza pozyczka z DIAC, teraz kolejna ze Snorasa, ta juz za polozene na blacie udzialy RF1) tego tez nie mozna brac w nawias podczas ewakucacji co lepszych i bardziej doswiadczonych pracownikow, ktorych Lopez z niezwykla latwoscia wypuszcza z rak.
McLfan pisze:Widzę zło w Alonso
Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji!

Awatar użytkownika
the_foe

Post autor: the_foe » pn 08 lis, 2010 20:27

A mozna tu pisac o Pietrowie? :mrgreen:

Chlopak zamienil atomowe starty na super bezpieczne starty - poczekal az wszyscy go omina :twisted:

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 08 lis, 2010 20:32

the_foe pisze:poczekal az wszyscy go omina
w raporcie ma wpisany 'incydent' na starcie.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » pn 08 lis, 2010 22:32

Mimo wszystko naprawdę dziwnym byłoby pozostanie Pietrowa w Renault. Kombinują z Protonem. Chcą nawiązać współpracę czy wyrwać większą kasę od rusków? Na razie trochę dużo polityki. Ghosn wiadomo typowy szef korporacji. Z drugiej strony Lopez. Czy jest faktycznie fanem F1 i kombinuje trochę jak Mateschitz? Rosyjska opcja raczej będzie oznaczać korporacyjno-kasowe podejście. Renault, Łada, Putin itp. Może jednak Lopez ze swoimi kontaktami i kasą ma faktycznie kaprys stworzenia poważnego zespołu F1? Jako jeden z zarządców wszechmocnych funduszy typu private equity itp. ma takie możliwości. Lubi kombinować po cichu. Musi znać Ghosna, nie przypadkiem się dogadał z Renault. Rzecz więc jest zapewne rozgrywana wspólnie. I na logikę lepiej mieć poważny zespół jeśli chce się promować markę. Czyli nawet jeśli Rosjanie to muszą wywalić Pietrowa. Jednak w sumie zaskakujące problemy z nazwą obecnego Lotusa sugerują faktyczną chęć wykorzystania tej marki przez Renault. Lopez wspominał na początku o stworzeniu nowoczesnej biznesowej platformy w F1. Teraz Ghosn w sumie powtarza jego słowa. Renault zapleczem dużych zespołów w F1. I jedyne pytanie brzmi czy to Renault (marka) obecne ma być tak w tle czy też ma mieć swój dominujący zespół z paroma satelickimi (do których miałby należeć w sumie także Red Bull :?: ) Zdobycie kasy nie wydaje się być problemem. Jedynie ryzyko że mimo wszystko się przegra sprawia że lepiej może postawić na wsparcie a nie bardzo mocne zaangażowanie w swój zespół. W końcu Ferrari, McLaren, Mercedes nie dysponują gorszym zapleczem. Wkrótce powinno się okazać. Lopez będzie musiał się określić czy ma to być dla niego zabawa w prawdziwą rywalizację czy kolejny mało standardowy w jego środowisku sposób biznesu na pieniądze.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » sob 13 lis, 2010 23:31

Po dzisiejszych kwalifikacjach Vitalij zadziera nosa i kozakuje. Nie wyklucza też że może Kubicę przepuścić :mrgreen: gdyby dostał TO. Nie ma to jak wrodzona skromność. :lol: Jestem ciekaw kogo jutro tak podjarana rakieta z Wyborga wywiezie poza tor.

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » ndz 14 lis, 2010 00:22

Ma swoje 5 min. Ja mam nadzieję że faktycznie dojdzie do współpracy z Protonem/Lotusem i zbędne będą gierki pod sponsorów. Może niedokładnie kojarzę fakty ale na Węgrzech były jakieś szyszki z Rosji. I także teraz w Aby Zabi ich nie brakuje. Niech tam sobie biorą Pietrowa do Virgin a Kubicy skołują kogoś sensowniejszego. Najlepiej Buttona :wink:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

rentonB

Post autor: rentonB » ndz 14 lis, 2010 00:27

Button to perfekcyjny kierowca dla McL i opusci ten zespol tylko wtedy jak Vettelowi RB nie bedzie dawalo najlepszego bolidu bo sami przyznali ze maja go na celowniku.

A co do Vitalija, mam nadzieje ze jego los w tym zespole juz sie skonczyl bez wzgledu na wynik jutro

Awatar użytkownika
MtK
Kontakt:

Post autor: MtK » ndz 14 lis, 2010 00:49

Jak zwykle wszędzie doszukujecie się spisku. Może po prostu Petrovowi leży tor, do tego trafił z setupem a Kubica się posypał. Zdarza się.
Scuderia Ferrari Marlboro fan since 1996 MSC fan since 1994
Tak, chcę Hamiltona w Ferrari.

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » ndz 14 lis, 2010 10:00

MtK pisze:Jak zwykle wszędzie doszukujecie się spisku. Może po prostu Petrovowi leży tor, do tego trafił z setupem a Kubica się posypał. Zdarza się.
Nie o to chodzi. Witalijowi się udało tryumfuje i się z tym obnosi. :mrgreen:

Opinia Boulliera o obu kierowcach w szczególności o Witaliju:
Możesz dokładnie wskazać wkład obu waszych kierowców w ogólną postawę tej ekipy?

„Powiedzmy tak: praca naszego zespołu ma dwa oblicza. W pierwszym mamy u siebie bardzo mocnego zawodnika, niezawodnego, nie popełniającego pomyłek, no i doświadczonego. Druga twarz to Witalij, który na początku sezonu był całkowitym debiutantem. Niewątpliwie on ma odpowiednie tempo i talent, lecz aby być szybkim w Formule 1, za każdym razem szybkim, czasami trzeba zmienić swój styl jazdy: musisz czuć, jakiego traktowania wymaga maszyna”.

„Potrzebujesz zrozumieć osobliwą atmosferę pracy zespołowej, niuanse prowadzenia auta, zmieniające się zużycie opon i tak dalej – wszystko to trzeba pojąć dzięki doświadczeniu. W tej kwestii Witalijowi jest ciężko. Istnieje jednak kilka czynników, które nie zostały wzięte pod uwagę: Witalij pochodzi z Rosji, a to zupełnie inny kraj, to nie Anglia. Jeżeli kierowca chce zrozumieć język angielski, a w ekipie 90% osób mówi w takim języku, to musi i on także tak mówić, musi rozgryźć angielską kulturę biznesową. W miarę upływu czasu dochodzi się w tym do perfekcji”.

„Stawiam przed nim wysokie wymagania, a teraz widzę też i rezultaty. W ostatnich 2-3 grand prix po prostu mu się nie poszczęściło – jesteśmy gotowi o tym zapomnieć, ale dostrzegam, że on zaczyna się zmieniać, zaczyna zdawać sobie sprawę, iż konieczne jest włożenie dużo większego wysiłku. Jeśli pozostanie z nami na kolejny rok, to po świętach zaproponuję mu całkowite przenosiny do Anglii, by żył w tamtym środowisku. Musi zniwelować swoje kontakty z Rosją do normalnego poziomu – nie może przez cały dzień rozmawiać przez telefon ze swoją rodziną. Właśnie o to chodzi”.
Źródło

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » ndz 14 lis, 2010 10:17

No to na 99,99% zostaje :/

mmax88
Kontakt:

Post autor: mmax88 » ndz 14 lis, 2010 11:28

a może Boullier próbuje tylko pochwalić Witalija, żeby pokazać jaki z niego talent i zachęcić inne teamy (np. virgin) do wzięcia go do siebie... eh te marzenia... niestety praktycznie jednoznacznie wskazuje to, że jednak skład renault będzie w przyszłym roku taki sam
"Gdy nie dajesz rady, a walczysz dalej... wtedy zaczyna się KYOKUSHIN."
Masutatsu Oyama

Awatar użytkownika
lg2000

Post autor: lg2000 » pn 15 lis, 2010 20:12

Ciekawostka o Witaliju z ust Roberta:
„Sądzę, że był to dla niego bardzo trudny sezon. Pierwsze jego zdanie, które zapadło mi w pamięci, padło po pierwszym dniu testów. Powiedział mi, że Formuła 1 jest łatwa. Może do tej pory zmienił zdanie”.

rentonB

Post autor: rentonB » śr 22 gru, 2010 09:55

Ciekawe co rusek dzis powie. Konferencja o 15 czasu moskiewskiego?

[ Komentarz dodany przez: doriano: Sro 22 Gru, 10 10:16 ]
chodzi zapewne o dzisiejszą konferencję prasową -> klik

rentonB zgodnie z obietnicami dostaje warna.

edit:

No i do odpowiedniego tematu przeniosłem.
Ostatnio zmieniony śr 22 gru, 2010 11:50 przez rentonB, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 22 gru, 2010 10:45

Prawdę mówiąc zapomniałem o tej konferencji... Bardzo chciałbym żeby to ktoś inny w przyszłym roku jeździł w LRGP, ale jest to raczej niemożliwe. :sad:

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w 2011 częściej będą zdarzać mu się występy w stylu Węgier czy Abu Zabi, a żenady w stylu Japonii będą tylko majakiem z przeszłości.

rentonB

Post autor: rentonB » śr 22 gru, 2010 13:11

I zostal, spodziewalem sie tego.
Na tym calym cyrku to duzo stracilo szefostwo, gledza gledza a i tak wiadomo jak sie skonczy ;)

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » śr 22 gru, 2010 13:47

doriano pisze: Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w 2011 częściej będą zdarzać mu się występy w stylu Węgier czy Abu Zabi, a żenady w stylu Japonii będą tylko majakiem z przeszłości.
Tylko szkoda że "świetna" dyspozycja Pietrowa była wynikiem problemów Kubicy z bolidem :twisted: Szczególnie mocno było to widać na Węgrzech, w Abu Zabi było podobnie, tyle że wtedy nawet to nie pomogło Pietrowowi wskoczyć przed Kubicę i jego jedynym wyczynem było nie wykręcenie bączka mając za sobą Alonso.
Ostatnio zmieniony śr 22 gru, 2010 13:49 przez Invinciblee, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zderzack
Kontakt:

Post autor: zderzack » śr 22 gru, 2010 13:48

rentonB pisze:I zostal, spodziewalem sie tego.
Na tym calym cyrku to duzo stracilo szefostwo, gledza gledza a i tak wiadomo jak sie skonczy ;)
Eeee, nie zgodzę się. W świecie biznesu nikt nie dyskredytuje takich negocjacji. Partner słysząc "no nie wiem, nie wiem" robi analizę ryzyka i dobiera strategię. Nie jest to w żadnym razie poczytywane jako "coś lawirujecie, chłopaki". Raczej odczytywane na zasadzie "dobra, wiemy, że jesteśmy dla Was dobrzy, ale chcecie powiedzieć, że ktoś może być jeszcze lepszy". I dobiera się ryzyko, czy taka "lepsza opcja" jest prawdopodobna i na ile.
Szybkiego powrotu do ścigania Robert

Awatar użytkownika
doriano

Post autor: doriano » śr 22 gru, 2010 15:20

Warto zaznaczyć, że Witalij został zakontraktowany na dwa lata. Coś mi się wydaje, że nowy kontrakt jest dla LRGP jeszcze bardziej korzystny...

źródło

No cóż - z nim ciężko będzie walczyć o WCC, ale z jego pieniążkami może być łatwiej o WDC. :razz:

Awatar użytkownika
KRYNA

Post autor: KRYNA » śr 22 gru, 2010 17:26

Powiem tyle, jestem zdruzgotany, że Witalij został potwierdzony na kolejne dwa sezony. Pod względem sportowym, nie ma praktycznie żadnych argumentów i jest co najmniej 2-3 kierowców, którzy poradziliby sobie o niebo lepiej. Jak widać, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, tylko i wyłącznie. Z nim nie mają szans na WCC. :sad:
"(...) on po prostu żyje rywalizacją. Kocha karting, rajdy, Formułę 1." Eric Boullier o RK

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » śr 22 gru, 2010 18:15

A przewidywałem że Witalija nie będzie. No cóż miejmy nadzieję że przynajmniej za to kasa będzie :wink: Ciekawe czy Lopez pogrywał ostro na kasę, czy też także chodzi o długofalową współpracę z Ruskami. Mimo wszystko wydaje się że finansowanie zespołu powinno być solidne. Lotus, Rosjanie plus sponsorzy. Oby to wszystko poszło na dobry bolid....
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Awatar użytkownika
Alvaro

Post autor: Alvaro » śr 22 gru, 2010 20:38

A ja byłem niemal pewien że zostanie...
Pietrow IMO wcale nie jest takim beznadziejnym kierowcą, oczywiście musi jeszcze bardzo ciężko popracować, ale uważam że stać go na dobrą jazdę. A do tego dochodzi całkiem spora kasa którą ze sobą wnosi... Myślę że to naprawdę było do przewidzenia :wink:
"Dla Formuły 1 naprawdę ważne są dwie rzeczy... Jedną jest Ferrari, a drugą jest hałas" ~Bernie Ecclestone

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » śr 22 gru, 2010 20:40

Ważne żeby kasa na bolid dla Roberta była, a tu lepszy mógłby być tylko Perez :P

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » śr 22 gru, 2010 20:44

To w sumie było pewne ale że do 2012 włącznie?! Niezłe harakiri, nie powiem. Rozumiem że kasa i rynek rosyjski ale patrzenie na tą miernotę w takim bolidzie to nie jest zbyt miłe. Mam nadzieje ze się ogarnie, bo z drugiej strony to każdy kontrakt da się zerwać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zespoły/Kierowcy/Tory F1”