Najnowsze filmy (Recenzje oraz zapowiedzi)

Hyde Park to forum, na którym możecie poruszać każdy temat, nawet ten niezwiązany z F1 ;-)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
yarpen.zirgin

Post autor: yarpen.zirgin » śr 19 cze, 2013 08:23

Wielki Gatsby

Film na podstawie kultowej powieści amerykańskiej. I chyba powinni tylko tam go puszczać :( Nakręcony super, doskonale zmontowany, bardzo fajna muzyka (klimat lat 30 i hip hop w odpowiedniej aranżacji dają radę). Niestety, film nie ma tego czegoś. Długo myślałem nad powodem bardzo dobrych recenzji za granicą i myślę, że to po prostu różnice kulturowe. Taki przykład American Dream i pozytywnego myślenia

5/10
KubicoManiak vel Dobro Squad
CHAM squad

Konrad

Post autor: Konrad » śr 31 lip, 2013 10:34

http://www.youtube.com/watch?v=JdlqYVGWhLM - Trzeci zwiastun filmu "Elysium".

"Elizjum" podobnie jak "Dystrykt 9" z oznaczeniem R.

Konrad

Post autor: Konrad » śr 21 sie, 2013 15:43

(Mój obiecany post o "Batman Begins", "The Dark Knight" i "The Dark Knight Rises". Uwaga na spoilery!)
lc1 pisze:jestem tylko ciekaw jakby wyglądał ten film gdyby nie śmierć Ledgera.
hideto pisze:Brakowało też Ledgera, na prawdę mnie nurtuje kwestia, jakby wyglądała ta część gdyby gość nadal żył.
Nie jest to bezpośrednia odpowiedź, ale napiszę pewne plotki(i tak je traktujcie) o których słyszałem jakiś czas temu - W drugim obrazie Batman z pomocą Gordona i Denta miał rzekomo schwytać Jokera. Trzeci film to m. in. proces schwytanego na którym Joker miał rzekomo "załatwić" rany i blizny Dentowi.
hideto pisze:Nie podobał mi się również czarny bohater z pierwszej części w roli sędziego, był taki jakby... wsadzony na siłę.
Uważam inaczej. Scarecrow był jedynym villainem, który pojawił się we wszystkich filmach o Batmanie wyreżyserowanych przez Nolana.

Najlepsze sceny w poszczególnych trzech filmach(według mnie)

"Batman - Początek":
1. http://www.youtube.com/watch?v=Uk280jVuH1w
2. Przyjęcie urodzinowe Bruce'a Wayne'a w rezydencji(od słów pani Delane).
3. http://www.youtube.com/watch?v=EGWfothiSU8

"Mroczny Rycerz":
Moim zdaniem było za dużo bardzo dobrych momentów w tym filmie i trudno byłoby mi wybrać tylko trzy sceny.

"Mroczny Rycerz Powstaje":
1. Ostatnie minuty filmu do napisów końcowych.
2. Akcja związana z powrotem Batmana(do pojawienia się latającej maszyny włącznie).
3. Wejście Bane'a i jego ludzi na giełdę lub akcja łącząca się z "Let the games begin" Bane'a w Gotham.
Konrad pisze:W "Mrocznym Rycerzu" kola jednosladu Batmana chyba tylko raz obracaja sie w charakterystyczny sposob. W "The Dark Knight Rises" takich scen jest pare.
Przy powrocie Batmana(w "The Dark Knight Rises") charakterystycznie obracające się koła Batpodu już mi nie przeszkadzają. Podobnie jest w przypadku "Mrocznego Rycerza".
Konrad pisze:Z kolei zrujnowane Gotham przypomnialo mi scene z 1 minuty i 19 sekundy trailera trzeciej czesci "Transformers" - http://www.youtube.com/watch?v=kHRf01Gjosk .
Przesadziłem. Scena w zwiastunie "Transformers: Dark of the Moon" jest chyba bardziej efektowna.

Muzyka w trylogii i ciekawostki z nią związane

Kobiecy głos, o którym pisałem ponad rok temu można usłyszeć pięć razy w całej trylogii:
1. Śmierć rodziców Bruce'a Wayne'a("Batman - Początek")
2. Bruce Wayne sięga po broń w walizce("Batman - Początek")
3. Batman zaczyna umierać na dachu w Narrows("Batman - Początek")
4. Po drugiej próbie wspinaczki Bruce'a Wayne'a w więzieniu("Mroczny Rycerz Powstaje")
5. Ostatnie minuty "The Dark Knight Rises".

Utwór "Rise" z "The Dark Knight Rises" składa się tak jakby z trzech motywów:
1. Kobiecego głosu z "Batman - Początek".
2. Nowego fragmentu o nazwie "It Was The Batman".
3. Utworu z końcówki filmu "Mroczny Rycerz".

Oprócz "Rise" i "It Was The Batman" z "The Dark Knight Rises" polecam dwa inne utwory z tego filmu - "On Thin Ice" oraz "Why Do We Fall?".

Motyw muzyczny Bane'a - W utworze "Gotham's Reckoning".
Motyw muzyczny Seliny Kyle - We fragmencie "Mind If I Cut In?".

Zakończenie "The Dark Knight Rises"
Arko123 pisze:Ogólnie film mi sie podobał, ale zakończenie jak dla mnie mogło by być trochę lepsze.
hideto pisze:Najpierw minusy, strasznie, ale to strasznie nie podobała mi się ostatnia sekwencja scen.
Już to kiedyś napisałem - Według mnie zakończenie "The Dark Knight Rises" jest najlepszym elementem fabularnym tego filmu. Oto dlaczego tak uważam:

1.
"Batman - Początek":
Obrazek
2.
"Batman - Początek":
Obrazek
3.
"Mroczny Rycerz":
Obrazek
4.
"Mroczny Rycerz":
Obrazek
5.
"Mroczny Rycerz":
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek

Porównajcie to (m. in.) z tym co się dzieje w ostatnich minutach "The Dark Knight Rises" (i nie tylko). Swoje zdanie mógłbym rozwinąć.

Ciekawostki i podobieństwa w trylogii

1.
Obrazek
Aluzja do Two-Face'a z "Mrocznego Rycerza"?
2.
Obrazek
Nawiązanie do Killer Croca?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Killer_Croc
http://en.wikipedia.org/wiki/Killer_Croc
3.
Pamiętacie bliznę na plecach Mirandy Tate/Talii al Ghul w "The Dark Knight Rises"?
Obrazek
Zobaczcie pewny kadr z "Batman - Początek":
Obrazek
4.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
5.
"Mroczny Rycerz":
Obrazek
Obrazek
6.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
7.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
8.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
9.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
"Mroczny Rycerz":
Obrazek
Obrazek
10.
Motyw przebudzenia/odzyskania przytomności przez Bruce'a Wayne'a w więzieniu.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
11.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
12.
Ra's al Ghul i Talia giną w podobnych okolicznościach.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
13.
Lokaj przynosi jedzenie i szuka Bruce'a. Po pewnym czasie Alfred zjeżdża windą do bazy/jaskini Wayne'a/Batmana.
"Mroczny Rycerz":
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
14.
Podobieństwa w środku starej i nowej rezydencji Bruce'a Wayne'a.
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
15.
Alfred przynosi Bruce'owi zielony specyfik w szklance(zapewne jest to koktajl z m. in. kiwi).
"Batman - Początek":
Obrazek
Obrazek
16.
Bruce Wayne po raz pierwszy wchodzi do środka jaskini(w "Batman Begins"):
Obrazek
John Blake po raz pierwszy wchodzi do środka jaskini(w "The Dark Knight Rises"):
Obrazek

Moja ocena trylogii Batmana wyreżyserowanej przez Christophera Nolana

"Batman Begins" / "Batman - Początek" - 10/10
"The Dark Knight" / "Mroczny Rycerz" - 10/10

Moim zdaniem "Batman - Początek" i "Mroczny Rycerz" to dwa najlepsze filmy fabularne na podstawie komiksów. Nie są pozbawione wad, nie są idealne, ale mimo wszystko przyznaję tym obrazom najwyższą ocenę.

"The Dark Knight Rises" / "Mroczny Rycerz Powstaje" - 7/10

Po trzecim obejrzeniu "The Dark Knight Rises" moja opinia o tym filmie nie uległa zmianie - Nadal uważam ten obraz za rozczarowanie w porównaniu do "Batman - Początek" i "Mrocznego Rycerza". Moim zdaniem udane zakończenie w "The Dark Knight Rises" to za mało, aby dorównać dwóm poprzednim filmom z trylogii.

Jeżeli macie jakieś pytania lub nie zgadzacie się z moim zdaniem to piszcie w tym temacie.

Awatar użytkownika
Ismola

Post autor: Ismola » pn 09 wrz, 2013 14:13

yarpen.zirgin pisze:Wielki Gatsby

Film na podstawie kultowej powieści amerykańskiej. I chyba powinni tylko tam go puszczać :( Nakręcony super, doskonale zmontowany, bardzo fajna muzyka (klimat lat 30 i hip hop w odpowiedniej aranżacji dają radę). Niestety, film nie ma tego czegoś. Długo myślałem nad powodem bardzo dobrych recenzji za granicą i myślę, że to po prostu różnice kulturowe. Taki przykład American Dream i pozytywnego myślenia

5/10
Mi z kolei bardzo się podobał. Zgadzam się z tym co mówisz, oprócz tego, że dla mnie ma to coś. Czytając książkę właśnie tak to sobie wyobrażałem. No może poza Jordan Baker (ona mi jakoś nie pasowała)

Dla mnie 8,5/10 (ni to 8, ni to 9 ^^ )

creme
Kontakt:

Post autor: creme » pn 16 wrz, 2013 11:33

Ja czytałem Gastby'ego po raz drugi tuż przed pójściem na seans i muszę powiedzieć, że wiele moich wyobrażeń co do postaci i wydarzeń znalazło potwierdzenie w filmie. Nie zmienia to faktu, że film jest tylko dobrą ekranizacją książki. Sam w sobie (dla kogoś kto nie czytał nigdy książki) jest raczej nudny, momentami niezrozumiały.

abudabi
Kontakt:

Post autor: abudabi » pn 30 wrz, 2013 12:33

Dla mnie Wielki Gatsby bardzo się podobał. To jest film o miłości i w tego typu produkcjach często można odczuć, że czegoś nam brakowało. Za jakiś czas z chęcią obejrzę jeszcze raz. Dopełnieniem dobrej gry aktorskiej jest fantastyczna ścieżka dźwiękowa.

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » pn 30 wrz, 2013 16:01

Jobs

Cóż spodziewałem się cudacznej laurki dla wielkiego pseudowizjonera. Tym razem hollywood mnie zaskoczył i pokazał Jobs'a dokładnie takim jakim był. Fajny film, świetna kreacja Ashtona. Polecam do obejrzenia.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

jasmin.nowak123
Kontakt:

Post autor: jasmin.nowak123 » pt 01 lis, 2013 00:57

Co do Gatsby'ego to mi także nie przypadł do gustu. Podobnie jak u poprzednika - nie miał tego czegoś.

Za to to coś moim zdaniem ma film Never let me go. Bardzo ciekawy obraz, porusza temat, jakiego nie porusza wiele innych filmów. Wzruszający, intrygujący, zmusza do myślenia. Ode mnie 7.5/10. Polecam!

Konrad

Post autor: Konrad » czw 07 lis, 2013 17:25

Podobno pierwszy zwiastun "Interstellar" zadebiutuje przed drugą cześcią "Hobbita".

http://www.filmweb.pl/film/Interstellar ... 75629/cast / http://www.filmweb.pl/film/Interstellar ... 5629/descs

Zdjęcia do filmu trwają już od sierpnia(2013 roku).

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » czw 14 lis, 2013 07:38

Wy wybraliście się na Rush a ja poszedłem na inny film który miał premierę tego samego dnia.

Kapitan Phillips

Idąc na ten film byłem bardzo sceptyczny. No bo cholera co można niby nakręcić w kwestii porwania statku ? Ale to na prawdę świetny film. Zwłaszcza rola Hanksa pod koniec filmu jest świetna.

Serdecznie polecam.

To teraz czas wybrać się na film o walce Playboy'a ze Szczurem.
"Człowiek, który zgadza się ze wszystkimi, nie zasługuje na to, by ktokolwiek się z nim zgadzał." - Winston Churchill

Awatar użytkownika
Angulo

Post autor: Angulo » pt 22 lis, 2013 09:20

Byłem wczoraj na "Wyścigu", generalnie musze posypać głowę popiołem, bo nie był to jednak przerysowany film, jednak kilka scen mocno przesadzonych. No i jedno pytanie: (SPOJLER) czy Hunt w Japonii rzeczywiście na ostatnich kółkach powyprzedzał kilku rywali czy dojechał spokojnie na trzecim miejscu? W filmie jest ta pierwsza wersja i to nie może mi dać spokoju.

Awatar użytkownika
del
Kontakt:

Post autor: del » pt 22 lis, 2013 20:35

Zwyciężają tylko tacy, którzy nie tracą wiary.

Konrad

Post autor: Konrad » sob 14 gru, 2013 18:41

http://www.youtube.com/watch?v=nyc6RJEEe0U - Pierwszy zwiastun "Interstellar" w reżyserii Christophera Nolana.

mela87
Kontakt:

Post autor: mela87 » pn 16 gru, 2013 15:53

Konrad pisze:http://www.youtube.com/watch?v=nyc6RJEEe0U - Pierwszy zwiastun "Interstellar" w reżyserii Christophera Nolana.
Czy tam gra Matthew McConaughey bo wygląda jakoś tak dziwnie?

damian32
Kontakt:

Post autor: damian32 » śr 08 sty, 2014 14:55

Kapitan Phillips - bardzo dobre połączenie dramatu z thrillerem. Dużo akcji, fajna historia i dobra gra Toma Hanksa. 8/10

nigol2303
Kontakt:

Post autor: nigol2303 » śr 22 sty, 2014 19:16

Byłam ostatnio w kinie na filmie "Biegnij chłopcze biegnij" - mi się podobał, bo lubię filmy o takiej tematyce, aczkolwiek spodziewałam się czegoś lepszego :)

filipdd
Kontakt:

Post autor: filipdd » czw 23 sty, 2014 18:06

Ja oglądałem ostatnio nowego Hobbita i powiem Wam szczerze, ze film był nudny. Efekty świetne, ale strasznie rozwleczona ta historia.

dojaczek
Kontakt:

Post autor: dojaczek » śr 29 sty, 2014 14:31

damian32 pisze:Kapitan Phillips - bardzo dobre połączenie dramatu z thrillerem. Dużo akcji, fajna historia i dobra gra Toma Hanksa. 8/10
film rzeczywiście niezły, aczkolwiek jednego aktora! Szok że nie ma nominacji dla Hanksa!

bonasforza13
Kontakt:

Post autor: bonasforza13 » pt 31 sty, 2014 16:31

American Hustle - dobry film jak ktoś ma wolną chwilę, ale dupy nie urywa. Lepszy według mnie film to Nimfomanka.

Awatar użytkownika
szamanka

Post autor: szamanka » sob 01 lut, 2014 15:16

Kieedy w końcu zacznie się nowa strona tego tematu i wąż zdjeciowy nie będzie się wreszcie ładował? Pospamujcie trochę, prooszęęęę....

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » sob 01 lut, 2014 15:45

Konrad się tyle napracował a nikt nawet tego nie skomentował. Ja nigdy nie przepadałem za Batmanem więc nawet nie raczyłem obejrzeć żadnego z tych filmów. Ale patrząc po materiale zamieszczonym przez Konrada i fragmentach, na które zdarzyło mi się natknąć to może nie jest takie złe i może są tam jakieś fajne spiskowe motywy odnoszące się do rzeczywistości :razz: Kiedyś może obejrzę tę serię :smile:
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Konrad

Post autor: Konrad » sob 01 lut, 2014 18:59

szamanka pisze:Kieedy w końcu zacznie się nowa strona tego tematu i wąż zdjeciowy nie będzie się wreszcie ładował?
Usunąłem wszystkie zdjęcia związane z "Batman Begins", "The Dark Knight" i "The Dark Knight Rises" z konta na www.imageshack.com .

Awatar użytkownika
zu7

Post autor: zu7 » sob 01 lut, 2014 19:06

Narazie mi się wyświetla. Mam nadzieję że nie masz zamiaru tego usuwać? To fajny post. Bardzo mi się podobają te urywki. Kiedy wreszcie obejrzę ten film to miło będzie wrócić do tego i zobaczyć tym świetle.
Na wszelki wypadek zapisałem go sobie :)
To dobrze że ludzie nie rozumieją naszego systemu monetarno bankowego. Bo jeśliby zrozumieli to mielibyśmy rewolucję jeszcze tej nocy - H. Ford

Konrad

Post autor: Konrad » sob 01 lut, 2014 19:47

Mój post z 21 sierpnia 2013 roku zostanie, ale wszystkie zdjęcia z trylogii "Mrocznego Rycerza" zostały usunięte z konta na www.imageshack.com .

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania po obejrzeniu filmów to napisz coś tutaj(lub załóż temat w Spamowisku).

Awatar użytkownika
hideto
Kontakt:

Post autor: hideto » śr 12 mar, 2014 20:58

Kolejnych kilka filmów za mną.

Wałęsa człowiek z nadziei
Film jako film fabularny taki sobie, nie porywa, nie wciąga jakoś specjalnie... Chyba należy traktować go tak jak niegdyś Katyń, jako fabularyzowany film dokumentalny.

Jack Strong
Film jako thriller nawet fajny, niestety znając całą historię Kuklińskiego i mając bardziej czy mniej wyrobione zdanie można być... trochę rozczarowany. Mimo wszystko bardzo fajny film, zdecydowanie się nie nudziłem.

Ratując pana Banksa
Film o tym jak Disney użerał się przy nagrywaniu filmu o Merry Poppins. Super film, Hanks mimo roli drugoplanowej świetnie, Emma Thompson też zagrała genialnie... Ten film polecam chyba najbardziej z tych trzech.

Konrad

Post autor: Konrad » wt 15 kwie, 2014 09:37

Fragment mojej wiadomości z tematu filmowo-serialowego:
Konrad pisze:David Fincher wyreżyseruje film na podstawie książki "Gone Girl" z 2012 roku.
http://www.youtube.com/watch?v=sOPLieLQQQs - Pierwszy zwiastun "Gone Girl".

Awatar użytkownika
mafico

Post autor: mafico » wt 15 kwie, 2014 11:17

Polecam film "Lone Survivor". Oparty na książce uczestnika tych wydarzeń

Porządny film o tematyce, jakże odmienny od pseudowojennego chłamu ostatnich lat jak ten film z uciekającym arabem.
.

cebulskaka

Post autor: cebulskaka » śr 16 kwie, 2014 22:22

"Lone Survivor" to rzeczywiście świetny film. Również polecam z pełnym przekonaniem:-)
Zwinne maszyny http://maszynybudowlane24h.pl/minikoparki do drobnych prac.

Konrad

Post autor: Konrad » pt 16 maja, 2014 19:01

http://www.youtube.com/watch?v=3BHpeLs8M3Q - Drugi zwiastun "Interstellar".

http://www.youtube.com/watch?v=aubwdN2M0kc - Polski trailer "Interstellar".

Konrad

Post autor: Konrad » wt 08 lip, 2014 18:23

http://www.youtube.com/watch?v=2-_-1nJf8Vg - Drugi zwiastun "Gone Girl".

http://www.youtube.com/watch?v=jw9rC52OllA - Pierwszy polski trailer "Gone Girl".

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”