GP Chin

Forum dotyczące bieżących informacji ze świata F1.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bed_nar

GP Chin

Post autor: bed_nar » ndz 19 kwie, 2009 11:07

BRAWO REDBULL :) Vettel pojechał po mistrzowsku i jeszcze "upokorzył" Buttona wyprzedzając go z zatankowanym bolidem hehe jakie to było piękne :)

No Cichy chyba cały tydzien będziesz świętował :)

Reszty nie będę komentował BMW i Ferrari poprostu katastrofa a Kubica pojechał niczym Nakajima :P

Świetny wyścig

radoskur

Post autor: radoskur » ndz 19 kwie, 2009 11:09

Red Bull - Szacunek i Rewelacja !
BMW - no comments, a jesli chodzi o Roberta to moim zdaniem jego najgorszy wyscig w F1, Nick Cysterna ostatnie 5 okrążeń po prostu miód... ;-)
Force India - szkoda Sutila - tak jak rok temu podczas deszczowego wyścigu było blisko do zdobycia punktów.
McLaren na miarę swoich możliwości
Brawn GP - nareszcie ktoś im lekko przytarł nosa :-)
Ferrari - no comments
Renault - Gdyby nie przygody Alonso mogło być znacznie lepiej :-)
Toro Rosso - Brawa dla Buemi za pierwsze punkty
Williams - Dyfuzorki nie pomogły :-)
Toyota - jak wyżej - Szkoda kolizji RK z JT

Wyścig generalnie na plus, dużo się działo :-)

Maverick

Post autor: Maverick » ndz 19 kwie, 2009 11:14

Hehe, dobrze powiedziane swoją drogą- "BMW deklarowało, że w przyszłym sezonie chce walczyć z Ferrari i McLarenem", więc walczą ^^

Awatar użytkownika
bed_nar

Post autor: bed_nar » ndz 19 kwie, 2009 11:15

Racja szkoda Sutila bo w końcu FI mogło zdobyc upragnione punkty. Ale muszą jeszcze poczekac :)

Williams znowu niby szybki przez cały weekend ale wyścigi to im kompletnie nie wychodzą.

Awatar użytkownika
jacek_jez

Post autor: jacek_jez » ndz 19 kwie, 2009 11:18

Super wyścig.

Kapitalny Vettel i cały RBR. Rzeczywiście Buttona troszkę pojechał ale przypuszczam, że JB troszkę odpuścił - wiedział, że ma jeszcze pit a wiadomo co się stało między VET a KUB w Australii.

Robert, dzisięć ostatnich okrążeń jechał na poziomie RBR i Brawna. Co z tego. 13 miejsce to porażka całego teamu. Spodziewam się kary za wypadek z TRU, nie ważne czy specjalnie czy też nie, wyeliminował Włocha z wyścigu, Jarno nic nie zawinił, po prostu dostał dzwona w tył i już. Nie wiem co się stało później ze skrzydłem, czy źle przykręcili czy znowu w coś uderzył bo przygód poza torem to miał chyba kilkanaście.

Ferrari... nie wiem czy oni mają jakąś koncepcję. Tragedia. Tak się spieszyli z prezentacją bolidu, chcieli być za wszelką cenę pierwsi a tu słynna maksyma "ostatni będą pierwszymi".

Williams totalna klapa, brak strategii. Renault - poważnie powinni pomyśleć nad pozbyciem się Piqeut nawet w trakcie sezonu, on naprawdę nie potrafi jeździć. Alonso nie trafił ze strategią.

Dobry wyścig.

Awatar użytkownika
MrDudek

Post autor: MrDudek » ndz 19 kwie, 2009 11:19

Live Timing z wyścigu (czasy i wykresy okrążeń, szybkości itd.) do pobrania z http://www.adrem.pl/rtsrp/F12009ChineseRace.zip. Program do odtworzenia tego timingu można pobrać ze strony http://rtsrp.webproject.pl/. Program umożliwia nagrywanie takich timingów samodzielnie. Najnowszą wersją programu jest wersja 1.0.3 build 45 z 27 września 2008. Należy używać zawsze najnowszej wersji programu!

muze76

Post autor: muze76 » ndz 19 kwie, 2009 11:24

Ten wypadek z Trullim , przywodzi na myśl wydarzenia z Kanady, dobrze, że to tylko tak się skończyło, ale faktycznie ,BMW szybkie nie jest, za to jak cholernie wytrzymałe, hehe toż to czołg jakiś :razz: . Tym razem to Red Bull zdeklasował rywali, co do BMW to lepiej się już do ich formy w tym sezonie raczej przyzwyczaić - Lepiej spodziewać się mniej i mile się zaskoczyć niż spodziewać się więcej i niemile się rozczarować, Ferrari jeszcze gorzej niż pozostałe zespoły, awaryjność na maxa. Ale ogólnie już jest ciekawiej, już nie jest tylko Brawn GP i przepaść No i przede wszystkim szkoda Sutila, a było by tak pięknie
Zaskoczył również miło Buemi, całkiem ładnie sobie radzi już od początku sezonu, jeśli Bourdas nic z tym nie zrobi, chyba po tym sezonie nie zagrzeje miejsca w STR

Awatar użytkownika
Piotrek15

Post autor: Piotrek15 » ndz 19 kwie, 2009 11:30

Jak to wyścig w deszczu, wiele się działo, wiele błędów, Vettel w czerwonym byku zamiata ;]

1.Vettel-tak jak zawsze zamiata w deszczu :) Świetna forma bolidu.
2.Webber-równo, ładnie, tak trzymać
3.Button-lekka zadyszka, ale ileż można wygrywać
4.Barrichello-nic szczególnego nie pokazał
5.Kovalainen-cysterna i brak błędów zrobiły swoje
6.Hamilton-szybki ale bez błędów się nie obeszło
7.Glock-walczył i wywalczył
8.Buemi-brawa, oby tak dalej

Kubica-co on nawyczyniał to ja nie wiem. Co chwila wycieczki, a incydent z Trullim to już w ogóle... wygląda na to że dostanie coś niecoś w plecki na Bahrain ;)
Massa-aj gdyby nie awaria :(
Raikkonen-znowu bolid...
Ferrari&BMW=najwięksi przegrani tego sezonu jak do tej pory.

kolek

Post autor: kolek » ndz 19 kwie, 2009 11:32

Świetny Red Bull, gratuluję. Wolałbym tylko, żeby Vettel z Webberem zamienili się miejscami, ale i tak mi się podium podoba. :)
Kubica - słaby bolid, słaba jazda, błędy i mamy wynik jaki mamy. Heidfeld podobnie, choć jechał nieco lepiej od Kubicy, to miał też pecha przy kolizji z Glockiem. Ogółem BMW fatalnie. Jeżeli na GP Hiszpanii nie przygotują żadnej rewolucji, to sezon mają z głowy. Ferrari zresztą podobnie.
Brawa należą się też Buemiemu, natomiast Barrichello...chyba najbardziej 'nijaki' kierowca w stawce.
Ogółem ciekawy wyścig, oby więcej takich, chociaż może już bez tego wszędobylskiego deszczu.

cichy

Post autor: cichy » ndz 19 kwie, 2009 11:39

[Dzisiaj 11:00] Mario Theissen: zbanujcie cichego!

[Dzisiaj 11:03] Barahir: Gratulacje doa cichego

[Dzisiaj 11:04] McLfan: Cichy, zdrówko!

[Dzisiaj 11:05] Zeid: cichy to teraz pewnie wynoszony jest w kaftanie :P

[Dzisiaj 11:05] Madman: cichyy weź ocś na uspokojenie:)

[Dzisiaj 11:05] Leeloo: Cichy graty !! :!:

[Dzisiaj 11:05] Leeloo: Cichy moja żona też zadowolona :mrgreen:

bed_nar:No Cichy chyba cały tydzien będziesz świętował :)

Miszczuk:Gratki Cichy
Po pierwsze dziękuje.. i postaram się nie zawieść.

Ogromne, przeogromne szczęście! Wspaniały moment mojego życia.. nie ukrywam. a i łezka się pojawiła... Czekałem na coś takiego od 2000 roku... i stało się :D
Cały wyścig z zaciśniętymi pięściami.. nogi przebierały.. nie ukrywam, że przez te 2h wyglądałem jak (za przeproszeniem) autystyczne dziecko!
Nie wiedziałem kto, gdzie i po co jedzie.. liczyły się dla mnie dwie, a co jakiś czas 4 pozycje.. Vettela, Webbera, Bourdais i Buemiego :) Uaaaaa... aaa... dodam, że kiedy zobaczyłem deszcz to moje oczekiwania wzrosły.. i to o wiele :) nie ukrywam, że nie liczyłem na zwycięstwo.. a co dopiero o dublet.
Mało tego.. + 1 dla Buemiego :) TAK! dziś "zgarniam" masę punktów i tak do końca sezonu ;)

w sumie.. nie wiem co pisać :D BMW, Ferrari dają dupy.. Mac się podnosi ( i tutaj podobał mi się Kovalainen... i to bardzo) .. toyota zadyszka.. renault wolę nie komentować.. brołny nie brołny jakieś mi nijakie i takie już zostaną, williams niech będzie tam gdzie jest :) no i... Fifi.. który mnie dziś niestety zmartwił.. no a raczej akcja z wypadkiem sutila. Liczyłem na pkt., nawet założyłem się z kimś tam z forum o piwo i już byłem pewny, że je wygrałem :???: wielka szkoda.

Dziś balujemy.. bar otwarty, wszystko na mój rachunek!

GRANDE!

Obrazek
jedziemy po mistrzostwo !!

-nauczycie sie kiedyś pisać to nazwisko poprawnie? Ewentualna odmiana tego nazwiska na podstawie tego: http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629622

yarpenku, wiem, że to Ty.. bo ostatnio tylko Ty się o to plułeś.. .. ewentualnie nasz buntownik miszczuk.. :) wiem, jak się pisze jego nazwisko.. ale również wiem jak poprawnie się odmienia ;) więc wyluzuj i liczę na to, że osobiście dopilnujesz żeby mój post wrócił do poprzedniej wersji :*

edit next: a jednak del :twisted:

edit next, next: a jednak przegrałem :P 1:0 dla DELA :D
Ostatnio zmieniony ndz 19 kwie, 2009 12:19 przez cichy, łącznie zmieniany 13 razy.

arthi

Post autor: arthi » ndz 19 kwie, 2009 11:42

Co sie stalo miedzy Kubica i Trulim? Nie moglem ogladac wysciugu.

Awatar użytkownika
DaFy
Kontakt:

Post autor: DaFy » ndz 19 kwie, 2009 11:45

Wyscig ciekawy, duzo sie dzialo.
Vettel rewelacja.
Sutila strasznie szkoda.
Ferrari schodzi na sam dol zeby sie wreszcie wybic :)
BMW sam nie wiem co oni moga miec w planach na przyszlosc.
Kubek i nick moim zdaniem to nick duzo gorzej wypadl w tym wyscigu niz kubek.

pozdr.
aa i fajnie uslyszec ze Mansell jezdzi w Ferrari :D
GO! Kubica GO! Hamilton

Awatar użytkownika
Miszczuk

Post autor: Miszczuk » ndz 19 kwie, 2009 11:52

Rzadko to robię ale dzisiaj też napisze parę słów, może mniej niż wszyscy a szczególnie Matiaz ale zawsze coś. Wyścig jak każdy w deszczu obfitował w niespodzianki, między innymi awans Glocka do punktowanej ósemki. Najbardziej cieszyła mnie jazda Buemiego, a także właśnie wymienionego już Glocka. Gratulacje dla RBR, lubię Vettela bo go się nie da nie lubić, ciekawe czy BMW pluje sobie w brodę iż oddali tak utalentowanego kierowcę do STR. Webber? Równo i bez błędów, może to noga, może nijaki charakter. Brawn bez fajerwerków to samo McL (Hamilton pokazał, że tak naprawdę to on jest królem w deszczu). Nie zgodzę się że Ferrari i BMW to przegrani wyścigu. Nie. Największą porażką jest niestety Sutil, nie wiemy co się tam stało ale znowu miał szansę i znowu się nie udało (wiem że w Monako to nie jego wina). No i tyle. Gratki Cichy, szkoda Trulliego ale niestety Robert się zemścił za Kanadę :wink:
Ostatnio zmieniony czw 23 kwie, 2009 12:13 przez Miszczuk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
surykatek

Post autor: surykatek » ndz 19 kwie, 2009 12:05

Vettel !!!!! a nie mówilem! że wygra TAAAAAAAK !!!!

cudny wyscig ile sie dzialo, SUPER! jednak zmiany sa OK bo cos sie dizeje w wyscigach a nie jak w ub sezonie nudy nudy nudy!

w tym sezonie najwieksi niby z F1 (Ferrari BMW Reno) sa na podłym poziomie, błedy Teamów słabe bolidy, masakra!

1.) Brawa dla RedBulla, a szczegolne dla mojego ulubienca Vettela :D
2.) milo ze Brawn ma rywala :)
3.) McLaren super wyscig!
4.) szkoda Suttila :( jechal super wyscig! miale super tempo, rewelacja!
5.) BRAWA dla Buemiego!!! TorroRosso poszlo do przodu ostro!
6.) szkoda Alonso :(
7.) Ferrari kolejna porazka
8.) BMW KATASTROFA to mało powiedziane

a Robert to jezdzacy pech, oczywiscie gdyby pogdybac, to gdyby Robertowi nie odpadł nos (dziekujemy super jakosci TEAMu BeŁeMfuuu) to miałby calkiem miły wyscig. Nie bede pisal, ze gdyby nie wjechal w Trullego bo to blad Kubicy i tu nie ma co gdybac i mial szczescie ze tam wyscigu nie zakonczyl, ale tam sie udalo przezyc i gdyby nie odpadnięty nos, to Kubica bardzo mozliwe ze bylby 6-sty, przed Hamiltonem.
Nick wypadl baaaaaaaaaaaaaaardzo słabo, duzo gorzej od Roberta, i to chyba jego ostatni sezon w BMFuuuu (mam nadzieje ze Roberta tez juz ostatni :P)

Bohaterowie tego wyscigu to Vettel - Webber - caly RedBull Buemi i Suttil, ktory nieszczesliwie skonczyl

mam nadzieje ze takei nazwiska jak Vettel Buemi Kubica czy Sutil w nastepnym seoznie bada w mocnych teamach i oni beda walczyc czesciej o punkty!

najwazniejsze ze mam Vettela na pierwszym miejscu! mojego faworyta i ulubienca :D
Ostatnio zmieniony ndz 19 kwie, 2009 12:07 przez surykatek, łącznie zmieniany 1 raz.
w zeszłym sezonie -> i had a dream :) Vettel 2010 F1 world champion!! <-! i ten sen się spełnił!!!!!

Awatar użytkownika
eismax

Post autor: eismax » ndz 19 kwie, 2009 12:07

Maverick pisze:Hehe, dobrze powiedziane swoją drogą- "BMW deklarowało, że w przyszłym sezonie chce walczyć z Ferrari i McLarenem", więc walczą ^^
ale mclaren jest znów poza ich zasięgiem :p

cichy

Post autor: cichy » ndz 19 kwie, 2009 12:10

Co sie stalo miedzy Kubica i Trulim? Nie moglem ogladac wysciugu.
tu masz video:

http://www.youtube.com/watch?v=QA9HX6Kjxx8

ciekawe jak zostanie to potraktowane.. wg. mnie RA... choć może trochę winy ... a może lepiej nie napisze :P
Bądź co bądź ani jeden ani drugi na pkt. nie mieli szans

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » ndz 19 kwie, 2009 12:10

Za rok Buemi w Red Bull'u razem z Vettelem! Buemi to mój 'star of the race'!

Świetny forma bolidu Red Bulla, świetny występ Webbera, Vettel w sumie głupie spotkanie z Buemim ale dziś każdy popełniał jakieś błędy.

Kubica: Wjechanie w Trullego :shock: Ale reszta wyścigu wcale nie była taka zła, bo za drugim razem to to skrzydło się chyba ...odkręciło? No i mimo dwóch wymian skrzydła, startu z Pit Lane i jeżdżeniu dwóch treningów z KERS nie stracił dużo do Heidfelda :wink: .

Hamilton: z każdym wyścigiem w którym jedzie "słabym" McLarenem uważam go za coraz lepszego kierowce (podobał mi się początek wyścigu w jego wykonaniu)

A i jakim cudem BMW wytrzymało taką kraksę? Może warto by poświęcić trochę wytrzymałość na rzecz wagi?
Ostatnio zmieniony ndz 19 kwie, 2009 12:21 przez Invinciblee, łącznie zmieniany 1 raz.

arthi

Post autor: arthi » ndz 19 kwie, 2009 12:18

cichy pisze:ciekawe jak zostanie to potraktowane.. wg. mnie RA... choć może trochę winy ...
Dzieki za linka. Rzeczywiscie wyglada to niespecjalnie, wina Roberta jak nic, w ogole jazda Roberta i sam bolid nie zachwyca. Zeby w dwoch na trzy wyscigi rozbic bolid, to juz cos nie tak jest i nie mozna tlumaczyc tego warunkami, bo wszyscy mieli takie same.

zaq11

Post autor: zaq11 » ndz 19 kwie, 2009 12:22

cichy pisze: http://www.youtube.com/watch?v=QA9HX6Kjxx8
ciekawe jak zostanie to potraktowane.. wg. mnie RA... choć może trochę winy ... a może lepiej nie napisze :P
Pewnie w Bahrajnie Kubica będzie przesunięty o 5-10 miejsc do tyłu. Wjeżdzając w d... wyeliminował z wyścigu Tullego.

Kakao

Post autor: Kakao » ndz 19 kwie, 2009 12:28

jak Robert dostanie kare to prawdopodobnie po Bahrajnie dalej bedzie bez punktów ;(
eh zanosi sie na najgorszy sezon Kubka

Awatar użytkownika
Madman
Kontakt:

Post autor: Madman » ndz 19 kwie, 2009 12:28

Najlepszy komentarz o wyścigu kbicy (YT):
Kubica was riding a horny car
:evil:
Ramiona mężnych wojów pną Twój posąg wzwyż
Tyś nie herezją, ale prawda plunął w krzyż

MAX

Post autor: MAX » ndz 19 kwie, 2009 12:34

Wedlug mnie wyglada jak by BMW znowu skupilo cala uwage naprzygotowanie nowych bolidow na Barcelone ,oby byly bardziej udane

Kakao

Post autor: Kakao » ndz 19 kwie, 2009 12:35

a może BMW po prostu szykuje bolid na przyszly sezon? ;)
Ostatnio zmieniony czw 23 kwie, 2009 12:13 przez Kakao, łącznie zmieniany 1 raz.

doti55

Post autor: doti55 » ndz 19 kwie, 2009 12:36

Nasz Kubica to ma pecha ..
Brawo Red Bull, oraz brawa dla Hamiltona, który mimo błędów dojechał cały na dobrym punktowanym miejscu...
To zderzenie Kubicy, wyglądało groźnie tu miał szczęście że od razu mógł zjechać na zmiane przedniego skrzydła :)

Czy ktoś mi powie, jaka jest maksymalna prędkość jaką mogą osiągnąć tego typu bolidy ??

ChemicalRider

Post autor: ChemicalRider » ndz 19 kwie, 2009 12:38

Czy może ktoś napisać jak podobne wypadki w podobnych warunkach gdzie jeden z uczestników kolizji odpadał z wyścigu były traktowe przez FIA?

Ja obstawiam ze Kubica - jak zbliżał się do tego zakrętu z tak dużą prędkością - chciał jechać do boksów. Pytanie teraz dlaczego nie widział Trulliego. Pewne jest jedno - wszystko przez warunki atmosferyczne. Moze Trulli nie miał światełka z tylu ? :lol:

EDIT

Juz wszystko wiadomo:

- Gdy jechałem za Trullim, na ostatnim zakręcie było dużo wody, on hamował wcześniej, a ja przejeżdżałem w tym momencie przez aquaplaning. Gdy zahamowałem, bolid nabrał jeszcze większej prędkości no i skończyło się jak się skończyło - powiedział Kubica, odnosząc się do groźnie wyglądającego wypadku z Jarno Trullim.
Ostatnio zmieniony ndz 19 kwie, 2009 12:41 przez ChemicalRider, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
don

Post autor: don » ndz 19 kwie, 2009 12:39

Kubica kary raczej nie dostanie. Sytuacja analogiczna do tej Raikkonen/Sutil w zeszłorocznym Monaco.

Pojedynek Vettel vs Hamilton pokazali dziś komu należy się tytuł króla deszczu w aktualnej stawce. Lewis jeździł dziś jak Massa na Silverstone 08.

Awatar użytkownika
michal_krasnik

Post autor: michal_krasnik » ndz 19 kwie, 2009 12:40

ChemicalRider pisze:Ja obstawiam ze Kubica - jak zbliżał się do tego zakrętu z tak dużą prędkością - chciał jechać do boksów.
Nie chciał jechać do boksów.
ChemicalRider pisze:Pytanie teraz dlaczego nie widział Trulliego
Widział.

Awatar użytkownika
Invinciblee
Kontakt:

Post autor: Invinciblee » ndz 19 kwie, 2009 12:45

A może RK chciał umożliwić inżynierom dokładniejsze podejrzenie budowy dyfuzora Toyoty? :wink:

W temacie "Przed GP Chin" pisałem że w przypadku RK może się powtórzyć sytuacja z Brazylii 2008 i widzę wiele podobieństw:

Start z Pit Lane
Walka z Force India :oops:
Czasy na poziomie czołówki pod koniec wyścigu
Dojechanie zaraz za NH

Myślę że BMW nie jest takie słabe jak by wskazywało całe GP Chin z nowym dyfuzorem mogą coś zdziałać. Tylko czemu nie zamontują na razie czegoś w stylu McLaren czy Renault?

Awatar użytkownika
jacek_jez

Post autor: jacek_jez » ndz 19 kwie, 2009 12:46

W wywiadzie KUB powiedział, że Trulli wcześnie zaczął hamować a on do niego dojeżdżając miał aquaplaning i kiedy wciśnął hamule dostał jeszcze prędkości.
Sébastien Bourdais
Wystartowałem z piętnastego pola i na mecie byłem jedenasty, mimo kilku piruetów. Mam mieszane uczucia, bo według mnie nie powinniśmy się ścigać w takich warunkach, kiedy na torze było tyle wody. W tym roku samochody mają dużo mniej docisku i to pogarsza sytuację. Mogłem się obrócić 15 czy 20 razy, a wypadek Sutila pokazuje, co mogło się wydarzyć.
SB troszkę przesadza, amatorka a nie kierowca...
Ostatnio zmieniony ndz 19 kwie, 2009 12:50 przez jacek_jez, łącznie zmieniany 1 raz.

arthi

Post autor: arthi » ndz 19 kwie, 2009 12:48

Invinciblee pisze: Myślę że BMW nie jest takie słabe jak by wskazywało całe GP Chin z nowym dyfuzorem mogą coś zdziałać. Tylko czemu nie zamontują na razie czegoś w stylu McLaren czy Renault?
Mieli cala zime i nie zrobili szybkiego bolidu, to nie zrobia i teraz. Nie ma sie co czarowac, ten bolid to najgorszy jak stworzyli do tej pory. Redbull nie ma dyfyzora, a wlacza jak rowny z rownym! Przewaga podwojnych dyfuzorow to tylko wymowka. Jak widac mozna zrobic szybki bolid i bez tego rozwiazania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Formuła 1 - aktualne wydarzenia i komentarze”